Musk žartoval, že kúpi Manchester United. Akcie klubu potom prudko stúpli

Elon Musk.
Elon Musk. (Autor: SITA/AP)
SITA|18. aug 2022 o 13:57

Elon Musk na twitteri uviedol, že kupuje Manchester United.

BRATISLAVA. Akcie anglického futbalového klubu Manchester United na newyorskej burze v stredu krátko poskočili o 17 % nahor po tom, čo americký miliardár Elon Musk žartoval o kúpe organizácie z Old Traffordu. Informoval o tom web cnbc.com.

Musk v stredu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že kupuje Manchester United, ktorý bol v detstve jeho obľúbeným klubom.

Keď neskôr dostal od jedného zo sledovateľov otázku, či to s akvizíciou organizácie z Old Traffordu myslí vážne, odpovedal: "Nie, toto je dlhodobý vtip na Twitteri. Nekupujem žiadne športové tímy.“

Muskov pokus o žart prišiel v období, keď v Spojených štátoch amerických čelí súdnemu sporu po tom, ako odstúpil od dohody o kúpe spomenutej siete Twitter za 44 miliárd dolárov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla je na tejto platforme pomerne aktívnym používateľom a občas žartuje so svojimi 103 miliónmi sledovateľov.

Musk so svojím zdanlivo neobmedzeným finančným potenciálom kupovať najlepších futbalistov na svete by bol vítanou vyhliadkou pre mnohých fanúšikov Manchestru United, ktorí chcú vidieť klub späť na vrchole ako v časoch legendárneho trénera Sira Alexa Fergusona.

Po jeho odchode v roku 2013 získal klub iba štyri trofeje. Manchester United od roku 2005 vlastní americká rodina Glazerovcov, ktorá však nemá sympatie najskalnejších fanúšikov.

Ak by si to 51-ročný Musk rozmyslel a napokon by sa rozhodol pre kúpu Manchestru United, podľa posledného ocenenia akcií klubu na Wall Street by si musel pripraviť približne dve miliardy dolárov.

Nachádzate sa tu: