Pred pohárovým zápasom takmer zmeškal autobus. Do kasy zaplatí aj za hetrik

Sebastian Gembický a Lukáš Lupták, hráči Rimavskej Soboty po zápase v Málinci.
Sebastian Gembický a Lukáš Lupták, hráči Rimavskej Soboty po zápase v Málinci. (Autor: Titanilla Bőd)
Titanilla Bőd|24. aug 2023 o 08:00

Rimavská Sobota vyhrala v Málinci 6:1.

MÁLINEC. Po prvom polčase bol stav nerozhodný. Domáci verili, že sťažia úlohu papierovému favoritovi.

Napokon sa však v zápase Slovnaft Cupu zrodilo jednoznačné víťazstvo treťoligistu nad piatoligistom.

V druhom kole pohára podľahol Málinec Rimavskej Sobote 1:6, v malebnom prostredí videlo zápas štyristo divákov.

Vykopával z bránkovej čiary

Domáca TJ Jednota Málinec mala pred zaujímavou pohárovou konfrontáciou dobrú náladu. Právom. V Slovnaft Cupe už zvládla dve kolá – najprv vyradila Lovinobaňu a potom aj Radzovce.

Darí sa jej aj v V. lige SsFZ skupina Juh. Málinec je jeden z dvoch tímov, ktoré v doterajších dvoch zápasoch nestratili ani bod.

Celkovo v predchádzajúcich súťažných zápasoch inkasovali Málinčania iba dva góly.

„Ak pán Boh dá, aj motyka vystrelí,“ dušovali sa domáci priaznivci pred úvodným výkopom.

Keď ešte za bezgólového stavu musel skúsený obranca Rimavskosoboťanov Peter Petrán vykopávať loptu z bránkovej čiary po nájazde Jána Kubiša, začali domáci priaznivci veriť, že sa zrodí prekvapenie.

Hostia sa síce ujali vedenia približne po polhodine hry po góle Sebastiana Gembického z priameho kopu, no ešte pred prestávkou prišlo vyrovnanie, o ktoré sa postaral domáci kapitán Ján Melich.

Dva góly za dve minúty

Rimavskosoboťania sa trápili aj v prvom kole pohára, keď v Látkach zvíťazili 4:1, no pár minút pred koncom vyhrávali iba 2:1 a domáci mali veľkú príležitosť na vyrovnanie.

Tréner Eugen Bari vtedy pohrozil mužstvu aj pokutami.

Domov»Futbalnet»Pred pohárovým zápasom takmer zmeškal autobus. Do kasy zaplatí aj za hetrik