Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

MS v Katare sa majú žrebovať 1. apríla, nebudú vak ešte známi všetci účastníci

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. okt 2021 o 15:30

Koncom marca sa v Dauhe začne výročný kongres FIFA.

ZÜRICH. Žreb základných skupín na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta vo futbale v Katare sa uskutoční 1. apríla 2022. Potvrdila to Medzinárodná futbalová federácia.

V tom čase stále nebudú istí dvaja účastníci MS, ktoré sa budú konať prvýkrát v histórii na konci kalendárneho roka v termíne 21. 11. - 18. 12. 2022 a zároveň premiérovo na Arabskom polostrove.

V posledný marcový deň roka 2022 sa rovnako v katarskej Dauhe začne výročný kongres FIFA za účasti všetkých 211 národných zväzov. Informoval o tom prezident FIFA Gianni Infantino.

Do konca marca 2022 bude známych 30 z 32 účastníkov šampionátu, aktuálne majú istotu okrem domáceho Kataru iba dve európske krajiny Nemecko a Dánsko.

Dosiaľ iba tieto reprezentácie si vybojovali účasť z európskej kvalifikácie, kde už Slovensko definitívne prišlo o šancu na postup.

Posledných dvoch účastníkov spomedzi 32 krajín určí až júnové medzikontinentálne play-off, ktoré sa malo pôvodne konať v marci.

Proti sebe nastúpia po jednom tíme z kvalifikačných zápolení v Ázii, Oceánii, regióne Severnej a strednej Ameriky ako aj Južnej Ameriky.

Súvisiace články