Vinícius Júnior a Luka Modrič sa tešia po strelenom góle v zápase Celta Vigo - Real Madrid v 10. kole La Ligy. (Autor: REUTERS)
TASR|20. okt 2024 o 11:28

Úspešnému strelcovi poslal loptu za obranu už po troch minútach na ihrisku.

MADRID. Chorvátsky futbalista Luka Modrič sa stal najstarším hráčom v histórii Realu Madrid.

Do sobotného ligového zápasu na pôde Celty Vigo (2:1) nastúpil v 63. minúte vo veku 39 rokov a 40 dní.

Prekonal tak zápis legendárneho Ferenca Puskása z roku 1966 a zároveň asistoval pri víťaznom góle Viníciusa Júniora.

Chorvátsky stredopoliar poslal úspešnému strelcovi loptu za obranu po troch minútach na ihrisku. Vinícius obišiel a následne prekonal brankára Vicenta Guaitu.

"Bol to náročný zápas, museli sme bojovať. Vedeli sme však, ako sa udržať v hre a máme tri body vďaka skvelej prihrávke Modriča. Luka nám vždy niečo prinesie," citovala agentúra AP trénera Carla Ancelottiho.

Skóre otvoril pre hostí v 20. minúte Kylian Mbappé strelou z diaľky, na druhej strane vyrovnal po prestávke Williot Swedberg.

Práve na to reagoval Ancelotti striedaniami v rámci ktorých vymenil Federica Valverdeho za Modriča.

"O jeho fantastickom zápase už nemám čo povedať. Je to veľký profesionál, ktorý má výraznú osobnosť. Real Madrid má šťastie, že ho má," dodal taliansky kouč.

Modrič drží rekord v počte titulov s Realom Madrid (27) vrátane šiestich v Lige majstrov a štyroch v La Lige.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Nikto starší za Real nehral. Modrič prekonal rekord Puskása a prihral na víťazný gól