PSG bez Messiho tŕplo, zachránil ho až obranca z Maroka

Futbalisti Paríža St. Germain.
Futbalisti Paríža St. Germain. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. sep 2021 o 23:10

Pozrite si výsledky 7. kola francúzskej Ligue 1.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain vyhrali aj siedmy zápas v tejto ligovej sezóne. V Métach nastúpili bez zraneného Lionela Messiho a do posledných sekúnd museli bojovať o plný bodový zisk.

Hrdinom zápasu sa napokon stal marocký obranca Achraf Hakimi, ktorý najskôr v piatej minúte otvoril skóre a potom v piatej minúte nadstaveného času druhého polčasu aj rozhodol o výhre favorita zápasu.

Zaujímavosťou je, že aj v predošlom ligovom dueli rozhodol francúzsky vicemajster o svojej výhre po odohraní 90. minúty. V nedeľu sa dôležitým gólom do siete Lyonu blysol argentínsky útočník Mauro Icardi.

PSG má na čele náskok siedmich bodov, no druhý Olympique Marseille má zápas k dobru. V stredu však iba remizoval na pôde Angers 0:0.

Po vydarenom úvode sezóny sa prestalo dariť nováčkovi z Clermontu. Nielenže nevyhral piaty zápas v sérii, ale v stretnutí s Rennes prehral 0:6.

Ligue 1 - 7. kolo:

OSC Lille - Stade de Reims 2:1 (2:0)

Góly: 31. David, 43. Andre – 74. Flips (z 11 m)

FC Nantes - Stade Brest 3:1 (1:0)

Góly: 27. Blas, 55. Chirivella, 58. Brassier (vlastný) – 67. Le Douaron

AS Monaco - AS Saint-Étienne 3:1 (1:1)

Góly: 62. a 87. Ben Yedder (prvý z 11 m), 28. Volland - 41. Bouanga

ČK: 33. Green (St. Étienne)

Montpellier HSC - Girondins Bordeaux 3:3 (1:2)

SCO Angers - Olympique Marseille 0:0

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG bez Messiho tŕplo, zachránil ho až obranca z Maroka