TASR|16. aug 2024 o 22:58

Favorit rozhodol o trojbodovom zisku až v závere.

Ligue 1 - 1. kolo

Le Havre - Paríž St. Germain 1:4 (0:1)

Góly: 48. Lloris - 3. Lee Kang-in, 85. Dembele, 86. Barcola, 90. Kolo Muani (z 11 m)

/M. Škriniar (PSG) celý zápas na lavičke náhradníkov/

PARÍŽ. Úradujúci francúzsky futbalový majster Paríž Saint Germain vstúpil do novej sezóny Ligue 1 víťazstvom 4:1 na ihrisku AC Le Havre.

O svojom triumfe rozhodol až v samom závere gólmi striedajúcich hráčov, ešte v 85. minúte bol stav nerozhodný 1:1.

Slovenský obranca Milan Škriniar do piatkového zápasu nezasiahol, sledoval ho z lavičky hostí.

PSG poslal do vedenia už v 3. minúte stredopoliar Kang-In Lee, domáci vyrovnali po prestávke zásluhou Gautiera Llorisa.

O šesť minút neskôr rozvlnil sieť z rýchleho brejku aj jeho spoluhráč Josue Casimir, ale gól po zásahu VAR napokon neplatil pre ruku domáceho hráča.

V 85. minúte hlavičkoval presne Ousmane Dembele, o minútu neskôr skóroval aj Bradley Barcola a v 90. minúte spečatil víťazstvo gólom z pokutového kopu ďalší striedajúci hráč Randal Kolo Muani.

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»PSG predviedlo gólovú smršť v závere zápasu, Škriniar všetko sledoval len z lavičky