Valjent podal slabý výkon. Zavinil penaltu a bol najhorším hráčom

Martin Valjent v drese RCD Mallorca. (Autor: RCD Mallorca/ facebook)

Od portálu SofaScore dostal hodnotenie 5,8.

La Liga - 14. kolo

Rayo Vallecano - RCD Mallorca 3:1 (2:0)

Góly: 16. Guardiola, 20. García, 63. Trejo (z 11 m) - 89. Prats

/Martin Valjent odohral celý zápas, Dominik Greif (obaja RCD Mallorca) nebol na súpiske/

MADRID. Futbalisti tímu Rayo Vallecano potvrdili úlohu mierneho favorita a v pondelňajšom zápase 14. kola La Ligy zdolali RCD Mallorca 3:1.

Domácim vyšiel najmä prvý polčas. V 16. minúte využil dieru v defenzíve hostí Sergi Guardiola a o štyri minúty neskôr úspešne zakončil rýchly brejk Álvaro García. Španiel strelil už piaty gól v sezóne.

Druhému gólu sa snažil zabrániť slovenský obranca Martin Valjent, ale napokon nestihol zblokovať strelu domáceho záložníka. Celkovo rodákovi z Dubnice nad Váhom zápas vôbec nevyšiel podľa jeho predstáv.

Portál SofaScore mu udelil známku 5,8, čo bola najnižšia spomedzi všetkých hráčov na ihrisku. Podiel na tom mala aj situácia zo 63. minúty, keď Valjent fauloval vo vlastnej šestnástke a Óscar Trejo penaltu premenil.

V samotnom závere už len zmiernil prehru hostí Abdón Prats.

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjent podal slabý výkon. Zavinil penaltu a bol najhorším hráčom