Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Srbsko utrpelo najhorší debakel v ére samostatnosti

Zľava Viktor Cygankov a Nikola Milenkovič v zápase Ukrajina - Srbsko v rámci kvalifikácie na EURO 2020. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. jún 2019 o 12:53

S takým výkonom by sme zdolali každého, pochválil svoj tím Andrij Ševčenko.

ĽVOV. V šlágri B-skupiny kvalifikácie ME 2020 uštedrili futbalisti Ukrajiny výberu Srbska najvyššiu prehru za uplynulých 13 rokov.

Podľa trénera hostí Mladena Krstajiča bol debakel 0:5 fackou, z ktorej si jeho tím musí vziať ponaučenie.

"Srbsko si takúto vysokú prehru nezaslúžilo. My sme však predviedli skvelú hru a sme šťastní, že sme získali tri body. Srbsko je veľmi silný súper a náš hlavný konkurent v boji o postup. V kvalifikácii je každý bod je dôležitý. Trúfam si však povedať, že s dnešným výkonom by sme dokázali zvíťaziť nad akýmkoľvek súperom," zhrnul svoje dojmy tréner Ukrajiny Andrij Ševčenko.

Srbi utrpeli najvyššiu prehru od roku 2006, keď ešte ako Srbsko a Čierna Hora v skupinovej fáze majstrovstiev sveta v Nemecku podľahli Argentíne 0:6. Za výsledok piatkového zápasu si sypal popol na hlavu tréner Krstajič.

"Dnes to skrátka nefungovalo. Je mi to veľmi ľúto, ale taký je život. Za výsledok a predvedenú hru na seba beriem plnú zodpovednosť. Ukrajina nás predčila takticky aj fyzicky. Položili nás najmä úvodné dva góly v krátkom časovom rozmedzí."

Srbi nedokázali zvíťaziť ani v jednom z úvodných duelov kvalifikácie a v tabuľke sú na priebežnom poslednom mieste. V pondelok 10. júna privítajú na domácom trávniku výber Litvy.

"Na pondelkový zápas sa musíme pripraviť predovšetkým psychicky. Potrebujeme bezpodmienečne vyhrať," uzavrel Krstajič.

Ukrajina, ktorá so siedmimi bodmi kraľuje celkovému poradiu B-skupiny, v pondelok vyzve Luxembursko.

Súvisiace články