Košice ubránili Podbrezovú. Nevyužila šancu dostať sa pred Trenčín

Radosť hráčov Podbrezovej. (Autor: TASR)
TASR|17. feb 2024 o 16:59 (aktualizované 17. feb 2024 o 18:40)

Diváci: 2253

Košice: Figueiredo - Fabiš, Šindelář, Kružliak, Innocenti, Petrák (62. Qose) - Faško (90. Sovič), Greššák (46. Davis), Gallovič - Medved, Obounet (74. Jones)

Podbrezová: Rehák - Bartoš, Bakaša, Grešák (9. Oravec) - Kováčik, Bajo, Paraj, Chyla (69. Markovič) - Galčík (46. Kabongo), Sanusi (84. Okunola) - Assinor

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

KOŠICE. Futbalisti Košíc remizovali v 20. kole Niké ligy na domácom trávniku s Podbrezeovou 0:0.

Košičania nastúpili s cieľom získať prvé jarné body a v 12. minúte boli blízko ku gólu, ale Gallovičova pohotová strela nezaskočila brankára Reháka.

Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom diváci videli iba minimum gólových príležitostí.

V 25. minúte sa Assinor dostal k zakončeniu z protiútoku, ale trafil iba konštrukciu košickej bránky. Gól nepriniesla ani šanca Baja po chybe Innocentiho v závere prvého polčasu.

Podobný obraz hry mal aj druhý polčas a v jeho úvode útočník Obounet minul bránku. V 72. minúte bola Podbrezová blízko ku gólu, no Kabongovu strelu po prieniku vyrazil pohotový brankár Figueiredo.

Obe defenzívy pracovali dostatočne dôsledne až do konca zápasu a nepustili súpera do výraznejšej šance.

Hlas po zápase

Ján Kozák, tréner FC Košice: "Je to dobrý bod. Nula inkasovaných gólov, to sa nám už dlho nestalo. Počas týždňa sme pracovali na tom, aby bol výkon v defenzíve lepší a aby si hráči v nej pomáhali. Hrali obetavo, boli tam zblokované strely. V prvom polčase po šanci Galloviča prišli ľahké chyby. Znervózneli sme. Podbrezová to využila, bola sebavedomá. Bezgólový stav po prvom polčase bol pre nás dobrý výsledok. V druhom polčase mala viac z hry, ale nemala veľké šance. My sme mali dve v závere. Bod je pekný a ideme ďalej. Budeme pracovať na tom, aby sme sa priblížili takýmto súperom ako Podbrezová či Trenčín. Myslím si, že sme na dobrej ceste."

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: "Každý zápas bude pre nás náročný a dôležitý v konečnom zúčtovaní. To, čoho som sa trochu obával po zmene kádra, že to, čo uvidím na tréningu, bude odlišné od majstrovského zápasu, sa deje. Sme radi, že sme získali bod. V prvom polčase sme boli v neštandardnej situácii, keď sme mali dvoch zranených hráčov. Ešte som prehovoril Rolanda Galčíka, aby aspoň polčas dohral. Aj z tohto dôvodu to bolo kostrbaté. Mali sme dve situácie, ktoré mohli zápas rozhodnúť. Duel bol bojovný, vyrovnaný. Bod musíme vziať s pokorou a pripraviť sa na duel s Dunajskou Stredou."