Za polčas bolo hotovo. Košice doma jednoznačne zdolali Podbrezovú

FC Košice - FK Železiarne Podbrezová 3:0 (3:0)

Rozhodovali: Kráľovič – Straka, Vitko, ŽK: Krivák, Jones (obaja Košice)

Košice: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko (89. Innocenti) - Zsigmund - Fabiš, Gallovič (77. Miljanič), M. Faško (84. Jones), Bokros - Medved, Niarchos (77. Varga)

Podbrezová: Danko - Koštrna, Oravec, Mrva - Sanusi, Chyla (59. Š. Faško), Talakov, Yirajang - Galčík (74. Appiah), Smékal (59. Depetris), Saliman (34. Grešák)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

KOŠICE. Futbalisti FC Košice zvíťazili nad FK Železiarne Podbrezová 3:0 v sobotňajšom zápase 3. kola Niké ligy.

Za presvedčivým triumfom vykročili v prvom polčase, v ktorom strelili všetky tri góly. Dva z nich dal Žan Medved, ktorý má po troch kolách na konte už štyri góly a je najlepší strelec súťaže.

Pre Košičanov to bolo prvé víťazstvo v sezóne, Podbrezová naň naďalej čaká.

Košičania nastúpili aktívne a presvedčivý prvopolčasový výkon podporili aj gólmi. Sebavedomie im dodal rýchly gól Medveda v 5. minúte, keď úspešne hlavičkoval po centri Fabiša.

Proti Gallovičovej strele v 18. minúte sa vyznamenal brankár Podbrezovej Danko a po Niarchosovej hlavičke si hostia ešte vydýchli. V 29. minúte spravili defenzívnu chybu, za ich obranu sa dostal Medved a zvýšil na 2:0.

Od 38. bolo už 3:0, keď sa po úniku presadil Niarchos. Domáci vyprodukovali v prvom polčase 12 striel na bránku, hostia dve.

Hráči Podbrezovej v druhom polčase zvýšili aktivitu a vypracovali si aj viacero šancí. Talakov však Šípoša neprekonal a hostia neuspeli ani v ďalších ofenzívnych výpadoch.

Košičania hrozili v najmä z protiútokov, no na výsledku už nič nezmenila ani šanca Jonesa, ktorý v nadstavenom čase neskóroval v prečíslení.