Inter Miami.
Inter Miami. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. aug 2024 o 09:26

Inter viedol už 2:0.

WASHINGTON. Americký futbalový klub Inter Miami neobháji titul v Ligovom pohári. Bez argentínskeho útočníka Lionela Messiho klub z Floridy vypadol v osemfinále s Columbusom Crew po prehre 2:3.

Tridsaťsedemročný Argentínčan absentoval v zostave Interu, keďže sa zotavuje zo zranenia, ktoré utrpel pred mesiacom pri finálovom víťazstve na Copa America proti Kolumbii (1:0 po predĺžení).

Inter viedol proti úradujúcemu šampiónovi zámorskej MLS po hodine hry už 2:0 zásluhou Matiasa Rojasa a Diega Gomeza.

Domáci však v priebehu 13 minút dokázali otočiť nepriaznivý stav zásluhou Christiana Ramireza a dvojgólového Diega Rossiho. Columbus sa vo štvrťfinále stretne s New York City.

Messi už vynechal dve ligové stretnutia a tri zápasy Ligového pohára, v ktorom proti sebe hrajú americké, kanadské i mexické kluby. Do tréningového procesu Miami sa zatiaľ nevrátil.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»MLS»VIDEO: Bez Messiho to ide ťažšie. Inter Miami neudržal dvojgólové vedenie a vypadol