Momentka zo zápasu Humenné - Prešov.
Momentka zo zápasu Humenné - Prešov. (Autor: Peter Šimurda, FK Humenné)
Ivan Mriška|14. okt 2024 o 12:45

Víkendové kolo druhej ligy prinieslo nevídané momenty.

BRATISLAVA. Východoslovenské derby MONACObet ligy Humenné – Prešov (0:1) poznačil kontroverzný moment.

V poslednej minúte domáci pre údajné zranenie hráča odkopli loptu mimo ihriska. Prešovčania ju však súperovi nevrátili a z nasledujúcej akcie rozhodol o najtesnejšej výhre hostí striedajúci Stanislav Olejník.

Musia si to vyhodnotiť sami

Domáci priaznivci na tribúnach pískali. Prešov sa podľa nich nezachoval fair-play.

„Je to smutné, ako to dopadlo. Hráči Prešova si musia vyhodnotiť sami vo svojom svedomí, či sa zachovali správne. Z pohľadu fair-play to určite nebolo v poriadku,“ uviedol pre Sportnet tréner Humenného Miroslav Jantek.

Loptu mimo hracej plochy dával gólman Miloslav Bréda. Na zemi ležal Viktor Maťaš, ktorý medzi časom začal hrať.

„Z môjho pohľadu je jedno, či sa hráč postavil na nohy. My sme loptu odkopli, tak nám mala byť vrátená. Nikde nie je napísané, že Prešov nemohol dať gól aj tak. Prečo sa potom uchýlil k tomuto?

Mužstvo, ktoré má veľkú kvalitu…,“ dodal s tým, že podobné momenty sa dejú aj v Lige majstrov, kde sa hrá o milióny. A hráči nemajú problém loptu odovzdať naspäť.

„Keby som bol hráč, určite by som loptu vrátil. Vediem k tomu aj svojich zverencov. Zo života a futbalu sa však vytratila ľudskosť,“ povzdychol si.

Nepochopiteľne si ľahol

Humenné bolo blízko cenného bodu. Hráči boli preto po zápase sklamaní.

„Je to veľká rana na psychiku. Celkovo závery zápasov nás vrážajú do kolien. Verím však, že sa nám tento moment futbalovo vráti,“ dúfa Jantek.

V druhom polčase bola hra rozkúskovaná. Humenné sa snažilo uhrať bególovú remízu, a tak „naťahovalo“ čas.

„Pozrel som si tú situáciu desaťkrát. Už pred ňou sa práve Humenné nezachovalo fair-play. Viktor Maťaš si nepochopiteľné ľahol na zem. Keď videl, že brankár má loptu v rukách, postavil sa. On si to zrejme nevšimol a hodil ju von.

Samuel Gladiš videl, že nikto neleží, a tak hral. Ako vravím, nefér bola už situácia pred gólom, pretože Maťašovi nikto nič nespravil a on si ľahol na zem,“ situáciu opísal tréner Prešova Marek Petruš.

Z jeho strany bola snaha, aby jeho zverenci loptu vrátili. Rozhodli sa však inak. „Po vzhliadnutí videa im musím dať za pravdu,“ dodal.

Päsťou do tváre

Súboj v Humennom nebol jediným, ktorý priniesol vo víkendovom kole druhej ligy nevídaný moment. V stretnutí Púchov – Šamorín udrel domáci futbalista Dávid Ovšonka v 76. minúte súpera päsťou do tváre.

Mládežnícky reprezentant videl najskôr žltú, no nakoniec mu hlavný arbiter udelil červenú kartu.

Situácia sa udiala mimo hry, preto sa ňou bude zaoberať Disciplinárna komisia SFZ. Púchov napriek oslabeniu zvíťazil 3:1.

„Na búrlivú atmosféru v Púchove sme zvyknutí. Ak to je v medziach futbalu, pridáva to zápasu náboj. Ak sa však futbal zmení na box či MMA, už to v poriadku nie je.

Toto nepatrí ani na dedinu, nie do futbalu, tobôž na vrub reprezentanta,“ reagoval ŠTK Šamorín v príspevku na sociálnych sieťach.

Diskutabilný moment sa udial aj v zápase Malženice - Slovan Bratislava B (2:0). V 87. minúte mohli hostia za stavu 2:0 zahrávať jedenástku.

Hlavný arbiter však nariadil priamy kop za zákrok, ktorý sa udial ešte pred pokutovým územím a nereagoval na následný faul v pokutovom území.