Situácia zo zápasu II. ligy: FK Humenné - Spartak Myjava.
Situácia zo zápasu II. ligy: FK Humenné - Spartak Myjava. (Autor: reprofoto JOJ Šport)
Michal Šášky|27. aug 2023 o 11:22

Adrián Knurovský a Lukáš Horváth sú hitmi sociálnych sietí.

HUMENNÉ. Aj majster tesár sa občas utne. Dnes o tom vie aj dvojica futbalistov z Humenného.

Domáci zápas 5. kola II. ligy proti Spartaku Myjava začali najhoršie, ako len mohli.

Najprv útočník Miloš Kapur pohrdol dvomi šancami v úvodných sekundách a po šiestich minútach prišiel výbuch aj v defenzíve.

Po "malej domov" sa proti brankárovi Adriánovi Knurovskom rozbehol osamotený útočník Myjavy. Knurovský vrátil loptu stopérovi Lukášovi Horváthovi a hostia zvyšovali napádanie.

Domáca defenzíva pod tlakom a v strese kapitulovala. Obranca opäť poslal loptu brankárovi, ten ju krkolomne znova vracal a od stopéra sa lopta dokotúľala do brány.

„Je to tam! Obrovská chyba domáceho tímu bez toho, aby sa Myjavčania čo i len dotkli lopty na súperovej polovici,“ hovoril komentátor.

„Adrián Knurovský a Lukáš Horváth dnes obletia internety,“ píše na sociálnej sieti oficiálny vysielateľ zápasu JOJ Šport.

Klub z Humenného dočasne zablokoval komentáre pod svojimi príspevkami na Facebooku.

Domáci si napravili chuť po polhodine hry, keď vyšachovali myjavskú obranu a osamotený Kapur vyrovnal skóre na 1:1.

Deň blbec však dovŕšili v 94. minúte, keď inkasovali len dvadsať sekúnd pred koncom nadstaveného času druhého polčasu.

Myjavčan Marek Švec strelil už siedmy gól v tejto sezóne, okrem troch ligových pridal štyri zásahy v pohárovom stretnutí proti Jablonici (10:0).

Humenné zostáva po piatich kolách na predposlednom mieste s tromi bodmi za triumf proti FK Pohronie. Myjava je priebežne piata s deviatimi bodmi za tri víťazstvá.