Messi prvýkrát od roku 2006 chýba v najlepšom triu o cenu FIFA. Ronaldo v ňom je

Cristiano Ronaldo počas predstavenia v Turíne. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. sep 2018 o 15:53

Výsledky hlasovania zverejnia 24. septembra.

LONDÝN. Najlepší hráč v roku 2018 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vzíde z trojice finalistov, v ktorej figurujú Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid, Juventus), Mohamed Salah (Egypt/FC Liverpool) a Luka Modrič (Chor./Real Madrid).

Informuje o tom web FIFA.

O víťazovi rozhodnú hlasy zástupcov médií, trénerov a kapitánov reprezentácií a aj futbaloví fanúšikovia.

Medzi finálovou trojicou chýba prvýkrát od roku 2006 Argentínčan Lionel Messi.

Od roku 2008 nepozná spomenuté ocenenie iného víťaza ako Cristiana Ronalda alebo Lionela Messiho.

Pre Salaha a Modriča ide o prvú finálovú nomináciu na spomenuté ocenenie. Mená víťazov oznámia počas galavečera, ktorý je na programe 24. septembra v Londýne.

Ocenenia udelia aj v ďalších kategóriach - najlepšia hráčka, najlepší tréner mužského tímu, najlepší tréner ženského tímu, najlepší brankár, Cena pre fanúšikov a Cena Ferenca Puskása za najkrajší gól.

Nominácie:

Trojica finalistov na ocenenie pre najlepšieho hráča v roku 2018 podľa FIFA: Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid, Juentus), Mohamed Salah (Egypt/FC Liverpool) a Luka Modrič (Chor./Real Madrid)

Trojica finalistiek na ocenenie pre najlepšiu hráčku v roku 2018 podľa FIFA: Ada Hegerbergová (Nór./Olympique Lyon), Dzsenifer Marozsánová (Nem./Olympique Lyon), Marta (Braz./Orlando Pride)

Trojica finalistov na ocenenie pre najlepšieho trénera mužského tímu v roku 2018 podľa FIFA: Zlatko Dalič (reprezentácia Chorvátska), Didier Deschamps (reprezentácia Francúzska), Zinédine Zidane( Fr./Real Madrid)

Trojica finalistov na ocenenie pre najlepšieho trénera ženského tímu v roku 2018 podľa FIFA: Asako Takakurová (reprezentácia Japonska), Reynald Pedros (Fr./Olympique Lyon), Sarina Wiegmanová (reprezentácia Holandska)

Trojica finalistov na ocenenie pre najlepšieho brankára v roku 2018 podľa FIFA: Thibaut Courtois (Belg./Chelsea Londýn, Real Madrid), Hugo Lloris (Fr./Tottenham Hotspur), Kasper Schmeichel (Dán./Leicester City)

Trojica finalistov na Cenu prefanúšikov v roku 2018 podľa FIFA: fanúšikovia Peru, fanúšikovia Japonska a Senegalu, Sebastián Carrera (Čile/Deportes Puerto Montt)

Desaťčlenná nominácia na Cenu Ferencu Puskása za najkrajší gól podľa FIFA: Gareth Bale (Wales/Real Madrid), Denis Čeryšev (reprezentácia Ruska), Lazaros Christodoulopoulos (Gréc./AEK Atény), Giorgian De Arrascaeta (Urug./Cruzeiro), Riley McGree (Aus./Newcastle Jets), Lionel Messi (reprezentácia Argentíny), Benjamin Pavard (reprezentácia Francúzska), Ricardo Quaresma (reprezentácia Portugalska), Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid, Juventus), Mohamed Salah (Egypt/FC Liverpool)

Nachádzate sa tu: