S Realom päťkrát vyhral Ligu majstrov. Gareth Bale ukončil kariéru

Radosť Garetha Balea po premenej penalte v zápase USA - Wales na MS vo futbale 2022 v Katare.
Radosť Garetha Balea po premenej penalte v zápase USA - Wales na MS vo futbale 2022 v Katare. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. jan 2023 o 16:48

Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote, vraví. - perex

LOS ANGELES. Waleský futbalista Gareth Bale sa rozhodol ukončiť vo veku 33 rokov profesionálnu kariéru. Naposledy si obliekal dres Los Angeles FC v zámorskej MLS a s národným tímom sa koncom minulého roka predstavil na MS v Katare.

"Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote. Dospel som k nemu po starostlivom zvážení všetkých okolností. Cítim sa neuveriteľne šťastný, že som sa mohol profesionálne venovať športu, ktorý odmalička milujem.

Od Southamptonu až po Los Angeles, každý klub formoval moju kariéru, na ktorú som hrdý. Ďakujem všetkým, ktorých som na tejto životnej etape stretol. Čakajú ma nové výzvy, na ktoré sa teším," uviedol Bale, ktorý počas kariéry pôsobil v Southamptone, Tottenhame Hotspur a Reale Madrid.

Najväčšie úspechy zožal vo farbách španielskeho klubu, s ktorým päťkrát vyhral Ligu majstrov a trikrát La Ligu. S waleskou reprezentáciou štartoval na EURO 2016 vo Francúzsku, kde "draci" postúpili do semifinále.

Zahral si aj na EURO 2020, kde Wales vypadol v osemfinále s Dánskom. Na nedávnom svetovom šampionáte v Katare sa púť ostrovného tímu skončila už v základnej skupine. Bale odohral za Wales 111 zápasov a nastrieľal 41 gólov.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»S Realom päťkrát vyhral Ligu majstrov. Gareth Bale ukončil kariéru