Futbalisti Racingu Lens.
Futbalisti Racingu Lens. (Autor: Reuters)
TASR|13. aug 2023 o 15:40 (aktualizované 13. aug 2023 o 23:10)

Brest previedol vydarený obrat proti Lensu.

PARÍŽ. Futbalisti Stade Brest zvíťazili v úvodnom zápase nedeľňajšieho programu 1. kola francúzskej Ligue 1 nad Racingom Lens 3:2.

Vicemajster uplynulého ročníka viedol na pôde Brestu po góloch Sotocu a Machada už v 22. minúte 2:0, no domáci nepriaznivý stav otočili.

Najväčšiu zásluhu mal na tom autor dvoch premenených pokutových kopov Romain Del Castillo. Ten druhý premenil v 87. minúte stretnutia.

Z úspešného vstupu do sezóny sa teší AS Monako. Triumf "kniežat" 4:2 na pôde Clermotu zariadil dvoma gólmi kapitán Wissam Ben Yedder.

Stade Rennes zvíťazili doma nad FC Metz presvedčivo 5:1 a nečakané tri body si pripísal do tabuľky aj Štrasburg, ktorý doma zdolal Olympique Lyon 2:1.

Clermont - AS Monaco 2:4 (1:2)

Góly: 7. Wieteska, 53. Muhammed Cham - 43. a 70. Ben Yedder, 26. Vanderson, 90.+3 Akliouche

Rennes - Metz 5:1 (1:1)

Góly: 87. a 90.+4 Salah, 20. Kalimuendo, 52. Gouiri, 67. Doku - 21. Maziz

Štrasburg - Lyon 2:1 (0:0)

Góly: 63. Bellegarde, 76. Mothiba - 88. Tagliafico