Lyon zdolal posledný tím tabuľky, Lens stráca v boji o Ligu majstrov

Futbalisti tímu Olympique Lyon.
Futbalisti tímu Olympique Lyon. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. feb 2023 o 23:00

Angers vyhral v sezóne iba dva zápasy.

PARÍŽ. Futbalisti Lyonu načali druhú desiatku ligových výhier, keď v sobotňajšom zápase 25. kola francúzskej Ligue 1 zvíťazili na pôde Angers 3:1.

Hostia viedli po polčase po góle Thiaga Mendesa z priameho kopu 1:0 a desať minút pred koncom ich náskok zvýšil 21-ročný Švéd Amin Sarr.

Angers vrátil do zápasu zásah Abdallaha Simu, ale v druhej minúte nadstaveného času dal razítko na trojbodový zápis Lyonu Bradley Barcola.

Domáci vyhrali v aktuálnej sezóne len dva zápasy a s desiatimi bodmi figurujú na poslednom mieste tabuľky, Lyon je priebežne ôsmy.

V druhom sobotňajšom zápase sa síce mierne favorizovaný Lens ujal vedenia už v úvodnej päťminútovke, ale napokon na pôde Montpellieru remizoval 1:1.

Stratil tak opäť dôležité body a nedostal sa na tretie miesto, ktoré zaisťuje účasť v predkole Ligy majstrov. Monaco má síce rovnako 50 bodov, no o zápas menej.

Ligue 1 - 25. kolo:

Angers - Olympique Lyon 1:3 (0:1)

Góly: 87. Sima - 38. Mendes, 80. Sarr, 90.+2 Barcola

Montpellier - Lens 1:1 (0:1)

Góly: 59. Maouassa - 4. Fulgini

Tabuľka Ligue 1

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Lyon zdolal posledný tím tabuľky, Lens stráca v boji o Ligu majstrov