Bývalého futbalistu odsúdili, pred rokmi mal postreliť vyhadzovača

Bývalý futbalista Tony Vairelles. (Autor: Reuters)
TASR|16. máj 2022 o 13:33

Dostal trest päť rokov väzenia.

NANCY. Súd vo francúzskom meste Nancy odsúdil bývalého futbalistu Tonyho Vairellesa na päť rokov väzenia za ozbrojené napadnutie, pri ktorom postrelil vyhadzovača v nočnom klube.

Dva roky z päťročného trestu pre bývalého francúzskeho útočníka sú podmienečné, pričom k udalosti prišlo ešte v roku 2011.

Vairellesa spolu s jeho tromi bratmi vyhodili z podniku za opitosť, na čo mali reagovať streľbou na vyhadzovačov. Zvyšní traja páchatelia dostali podľa informácií DPA trest odňatia slobody na 3-5 rokov s dvojročným odkladom.

Všetci vinu odmietajú a tvrdia, že s personálom mali len fyzický konflikt, pri ktorom inkriminovaného vyhadzovača vážne zranili. Okrem toho sa snažili trestné konanie zastaviť s tým, že trvá príliš dlho.

Štyridsaťdeväťročný Vairelles zažil najväčšie futbalové úspechy na prelome milénia, keď získal francúzsky titul v drese Racingu Lens v roku 1998.

O sezónu neskôr sa s tímom tešil z Ligového pohára. Po prestupe do Olympique Lyon doplnil zbierku o ďalší ligový titul (2003) a Pohár šampiónov (2002).

Nachádzate sa tu: