Hancko strelil v drese Sparty ďalší gól. Plzeň dostala tri červené karty

Dávid Hancko sa teší po strelenom góle v drese AC Sparta Praha.
Dávid Hancko sa teší po strelenom góle v drese AC Sparta Praha. (Autor: Twitter AC Sparta Praha)
TASR|31. okt 2021 o 17:40 (aktualizované 31. okt 2021 o 20:17)

Z gólu sa tešil aj ďalší Slovák Dancák.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha ukončili v českej najvyššej súťaži štvorzápasovú víťaznú sériu, na pôde Baníku Ostrava remizovali 2:2 v nedeľnom zápase 13. kola.

O jeden gól Sparty sa postaral aj slovenský obranca Dávid Hancko, ktorý v 72. minúte premenil pokutový kop.

Sieť rozvlnil zo Slovákov aj stredopoliar Samuel Dancák z Mladej Boleslavi, ktorý otvoril skóre duelu s Hradcom Králové. Jeho mužstvo zvíťazilo 3:2 a patrí mu siedma priečka v tabuľke.

V šlágri kola zvíťazila Slavia Praha nad Viktoriou Plzeň 2:0. Západočesi si však aj po nedeľnom zápase 13. kola pred svojím súperom udržali na čele tabuľky náskok jedného bodu.

Zápas poznačila červená karta Plzne, ktorú už v 11. min uvidel za tvrdý faul Radim Řezník. V záverečnej desaťminútovke uvideli navyše Plzenčania ďalšie dve červené karty.

V dueli sa predstavil aj slovenský stredopoliar Juraj Hromada, ktorý odohral za Slaviu prvý polčas.

Česká Fortuna liga - 13. kolo:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)

Góly: 65. Lingr, 90.+5. Krmenčík

ČK: 11. Řezník, 81. Pernica, 90.+1. Mosquera (všetci Plzeň) po 2. ŽK

/J. Hromada (Slavia) hral do 46. minúty/

Baník Ostrava - Sparta Praha 2:2 (0:1)

Góly: 50. Buchta, 88. Tetour (z 11 m) - 31. Pešek, 72. Hancko (z 11 m)

/V. Budinský odchytal celý zápas, L. Almási odohral celý zápas - D. Hancko odohral celý zápas, v 60. minúte dostal žltú kartu a v 72. minúte strelil gól, L. Haraslín hral do 67. minúty, L. Štetina sedel na lavičke náhradníkov/

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 3:2 (2:1)

Góly: 29. Dancák, 45. Ewerton, 78. Doudera - 41. Rada, 51. Vlkanova

/S. Dancák odohral celý zápas a v 29. minúte strelil gól - E. Prekop nastúpil v 83. minúte

FK Jablonec - FK Pardubice 1:1 (1:1)

Góly: 10. Čvančara - 30. Tischler

/J. Považanec (Jablonec) hral do 71. minúty/

Tabuľka

Domov»Futbal»Česko»Hancko strelil v drese Sparty ďalší gól. Plzeň dostala tri červené karty