Dohady sa potvrdili. Poliaci majú nového reprezentačného trénera

Fernando Santos na MS vo futbale 2022.
Fernando Santos na MS vo futbale 2022. (Autor: SITA/AP)
SITA|23. jan 2023 o 21:34 (aktualizované 24. jan 2023 o 13:55)

Czeslawovi Michniewiczovi vypršala zmluva 31. decembra.

VARŠAVA. Bývalý tréner portugalskej futbalovej reprezentácie Fernando Santos sa stal novým šéfom lavičky poľského národného tímu. Poľský futbalový zväz (PZPN) potvrdil to, čo v pondelok naznačil zväzový prezident Cezary Kulesza.

"Od dnešného dňa som Poliak. Je mi cťou pokračovať v práci trénera tu," vyhlásil Santos na oficiálnom ceremoniáli vo Varšave.

Ten deň pred oficiálnym oznámením mena nového reprezentačného kouča zverejnil na svojom twitteri fotku so 68-ročným Portugalčanom a napísal k nej: "Uvidíme sa na zajtrajšej tlačovej konferencii".

Okrem Kuleszu sa v pondelok zrejme preriekol aj poľský minister športu Kamil Bortniczuk, ktorý na svojom twitteri zagratuloval futbalovej asociácii.

Santosa označil za veľmi úspešného trénera, ktorý má skúsenosti s prácou s veľkými hviezdami na čele s Cristianom Ronaldom.

Fernando Santos doteraz v portugalskom tíme viedol Cristiana Ronalda a teraz bude mať "pod palcom" ďalšieho elitného futbalistu Roberta Lewandowského.

Poľské médiá už v pondelok uverejnili video, na ktorom je zachytený Santos vo VIP sektore letiska vo Varšave aj s batožinou a ako opúšťa areál v limuzíne.

Portugalský odborník na poste kormidelníka poľskej reprezentácie strieda Czeslawa Michniewicza, ktorý dotiahol Poliakov na majstrovstvá sveta do Kataru a zmluva so zväzom mu vypršala 31. decembra 2022.

Kulesza už dávnejšie uviedol, že nový tréner poľských futbalistov bude zo zahraničia a má skúsenosti z vedenia národného tímu.

S touto funkciou sa spájali aj ďalší bývalý kormidelník Portugalčanov Paulo Bento a tiež niekdajší anglický reprezentant Steven Gerrard. V minulosti Poliakov koučoval aj iný portugalský odborník Paulo Sousa.

Fernando Santos odstúpil z postu trénera portugalskej reprezentácie po neúspešnom štvrťfinále MS v Katare proti Maroku, vo funkcii bol osem rokov.

Portugalčanov však doviedol k titulu majstrov Európy v roku 2016 a k celkovému prvenstvu v Lige národov v roku 2019. Predtým viedol národný tím Grécka, s ktorým postúpil do štvrťfinále ME 2012 aj na MS 2014 v Brazílii.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Dohady sa potvrdili. Poliaci majú nového reprezentačného trénera