Martin Bukata a Filip Bainovič v prípravnom zápase FC Spartak Trnava - Valencia CF. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. júl 2023 o 19:58

Na Štadión Antona Malatinského zavítalo až 12-tisíc divákov.

Prípravný zápas

Spartak Trnava - Valencia CF 0:1 (0:1)

Gól: 25. Marí (z 11 m)

Rozhodovali: Kralovič - Štrbo, Krivošík

Diváci: 12.173

Trnava: Vantruba (46. Rusov) - Koštrna (46. Rehák), Gorosito (66. Ujlaky), Kóša (66. Rýzek), Breznik (46. Mikovič) - Bainovič (46. Karhan), Zeljkovič (46. Peňa), Bukata (46. Procházka) - Azango (46. Oseni), Djuričin (46. Ristovski), Ofori (46. Daniel)

Valencia: Rivero - Thierry, Paulista, Diakhaby, Gaya - Pepelu, Guerra, Tejon - Fran Perez, Mari, Gonzalez

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava doma v prípravnom zápase podľahli slávnemu španielskemu klubu Valencia CF tesne 0:1.

Jediný gól stretnutia strelil už v 25. minúte z penalty 22-ročný Alberto Marí.

Duel bol súčasťou oslavy storočnice trnavského klubu. Na Štadión Antona Malatinského zavítalo 12.173 divákov.

Spartak sa kvalitného súpera nezľakol a v úvodných minútach sa dokázal udržať na lopte. V 10. minúte spadol v šestnástke domáci Gorosito a hlavný rozhodca Kralovič nariadil pokutový kop.

Loptu si na biely bod postavil Djuričin, no brankár Rivero vystihol smer strely a dokázal ju zneškodniť. Po štvrťhodine hry mohol rakúsky útočník svoje zaváhanie odčiniť, ale tentoraz pomohla Riverovi pravá žrď.

Následne Valencia zvýšila aktivitu a v 25. minúte si vypýtal penaltu Mari, ktorý poslal hostí do vedenia.

Na snímke fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- SR Trnava Spartak šport futbal výročie oslava TTX
- Spartak Trnava  Valencia CF

Na snímke základná jedenástka Trnavy pózuje pre skupinovú fotografiu pred zápasom k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Na snímke vpravo hráč Trnavy Philip Azango a hráč Valencie Thierry Correia  v zápase k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Na snímke vpravo hráč Trnavy Miha Breznik a hráč Valencie Fran Perez v zápase k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Na snímke brankár Valencie Cristian Rivero chytá penaltu v zápase k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Na snímke vľavo hráč Trnavy Marco Djuričin a hráč Valencie Diakhaby v zápase k oslavám storočnice Spartaka Trnava medzi FC Spartak Trnava a Valencia CF v Trnave v sobotu 22. júla 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Fanúšikovia počas zápasu k oslavám storočnice Spartaka Trnava proti španielskemu klubu Valencia CF.

Do druhého dejstva obe mužstvá prestriedali takmer všetkých hráčov, z domáceho tímu pokračovala iba stopérska dvojica Gorosito a Kóša.

Početné zmeny v zostavách sa premietli aj do nepresností v medzihre.

V 65. minúte sa hra na pár minút prerušila a zo sektoru domácich fanúšikovia Spartaka odpálili oslavný ohňostroj. Ani ten však nepomohol Trnavčanom k vyrovnaniu.

Domov»Futbal»Slovensko»Spartak pri oslave storočnice vzdoroval slávnej Valencii, favorit rozhodol z penalty