FC Sevilla s trofejou pre víťaza súťaže Club Challenge.
FC Sevilla s trofejou pre víťaza súťaže Club Challenge. (Zdroj: Twitter/SevillaFC)
TASR|20. júl 2023 o 08:10

V súťaži sa stretáva víťaz Európskej ligy so šampiónom Copa Sudamericana.

Club Challenge 2023

FC Sevilla - Independiente del Valle 1:1, rozstrel z 11 m 4:1 (0:1)

Góly: 90.+1 Ortiz - 10. Diaz.

Rozstrel: Jordan 1:0, Faravelli nedal, Romero 2:0, Hoyos 2:1, Idrissi 3:1, Moreno nedal, Papu Gomez 4:1

SEVILLA. Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v premiérovom ročníku súťaže s názvom Club Challenge.

Španielsky klub v stredu zdolal ekvádorský tím Independiente del Valle po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

Vznik tejto súťaže oznámili zástupcovia Európskej futbalovej únie (UEFA) a Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL).

Stretávať sa v nej budú víťaz Európskej ligy so šampiónom Copa Sudamericana.

Sevilla hostila premiérový ročník, zápas niesol meno bývalého hráča španielskeho klubu Antonia Puertu, ktorý v roku 2007 vo veku 22 rokov zomrel na zástavu srdca.

Hostia išli do vedenia po góle Diaza v 10. minúte, na 1:1 vyrovnal Ortiz v prvej minúte nadstaveného času 2. polčasu.

V rozstrele sa v drese del Valle presadil iba Hoyos, Sevillčania premenili štyri pokusy zásluhou Jordana, Romera, Idrissiho a Papu Gomeza.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Club Challenge má premiérového víťaza. Zápas pomenovali po zosnulom spoluhráčovi