Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Valverde zostane trénerom Barcelony, ak s ním budú všetci spokojní

Tréner FC Barcelona Ernesto Valverde. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. jan 2019 o 15:11

Po skončení sezóny sa Valverde rozhodne, či sa rozhodne využiť opciu.

BARCELONA. Tréner futbalistov španielskeho klubu FC Barcelona Ernesto Valverde vyhlásil, že rozhodnutie ohľadne pôsobenia pri mužstve aj v ďalej sezóne padne až po skončení aktuálneho ročníka 2018/2019.

"Je pravda, že v mojej zmluve je opcia na tretí rok kontraktu, na konci sezóny sa rozhodneme. Zhodnotíme to podľa toho, čo sa nám podarí dosiahnuť. Zatiaľ sme iba v polovici sezóny a ešte sme nič nedosiahli," povedal 54-ročný Valverde pred nedeľňajším ligovým duelom na ihrisku Getafe.

Valverde v novoročnom rozhovore pre BarcaTV zaskočil fanúšikov katalánskeho mužstva, keď vyhlásil, že v otázke blízkej budúcnosti má mnoho pochybností.

"Neviem, či budem v budúcej sezóne trénerom Barcelony. Kto vie, čo príde? Všetci vieme, ako to vo futbale chodí. Nikdy nerozmýšľam dlhodobo, pretože aj dva mesiace je veľmi dlhý čas. Ak vyhrávate, všetci vás velebia, ale ak prehráte, ujde sa vám kritika," uviedol Valverde.

"Chcem, aby boli so mnou všetci spokojní. Preto dúfam, že budeme schopní naplniť stanovené ciele pre túto sezónu a potom. Potom uvidíme, čo sa stane," uviedol vtedy Valverde.

"Ernesto má zmluvu do konca tejto a ešte na budúcu sezónu. Podpísali sme s ním zmluvu na tri roky, ale existuje v nej klauzula, ktorá každej zo strán umožňuje ukončiť ju predčasne po zaplatení určitej čiastky. Aká je jej výška, to je naša interná záležitosť," povedal pre Catalunya Radio prezident "FCB" Josep María Bartomeu.

Súvisiace články