Po finále ME vo futbale urážal Angličanov. Súd mu vymeral verejnoprospešné práce

Marcus Rashford v drese Anglicka.
Marcus Rashford v drese Anglicka. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. okt 2021 o 17:08

Fanúšik vraj predtým vypil 15 alebo 16 plechoviek piva.

LONDÝN. Päťdesiatročný fanúšik dostal podmienečný trest odňatia slobody za rasistické urážky tria anglických futbalových reprezentantov Marcusa Rashforda, Jadona Sancha a Bukayoa Saku po finálovej prehre s Talianskom na EURO 2020.

Otec troch detí poslal v podnapitom stave na Facebook video, v ktorom použil dve rasistické urážky. Súd vo Folkestone ho uznal vinným, že na sociálnej sieti zverejnil správu, ktorá bola hrubo urážlivá alebo neslušná a mala obscénny charakter.

Vymeral mu trest 50 dní odňatia slobody s podmienečným odkladom na rok a 200 hodín verejnoprospešných prác. Musí navyše zaplatiť aj súdne trovy.

Obhajca obvineného fasádnika Bradforda Prettyho uznal nevhodnosť videa a žiadal miernejší trest, keďže jeho klient sa k činu priznal. Spáchal ho údajne "silne intoxikovaný alkoholom", vypil predtým údajne 15 alebo 16 plechoviek piva.

Rashford, Sancho a Saka vo finálovom rozstrele z bieleho bodu vo Wembley nepremenili svoje pokusy a Anglicko prehralo v boji o titul európskeho šampióna s Talianskom.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Po finále ME vo futbale urážal Angličanov. Súd mu vymeral verejnoprospešné práce