Erling Haaland.
Erling Haaland. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. júl 2022 o 08:15 (aktualizované 24. júl 2022 o 08:40)

Tímy Premier League sa pripravujú v USA.

GREEN BAY. Nórsky futbalista Erling Haaland odštartoval svoje pôsobenie v Manchester City gólom. Navyše, proti známemu súperovi z Bundesligy, kde doteraz pôsobil.

Zverenci Pepa Guardiolu zdolali v sobotu na ihrisku Lambeau Field vo Wisconsine Bayern Mníchov 1:0.

Zápas sa hral iba 80 minút pre zlé počasie, v oblasti hrozilo nebezpečenstvo po veľkom výskyte bleskov.

Bayern mal v zápase prvé šance, ale v 12. minúte udrel Haaland. Po zblokovaní priameho kopu Riyada Mahreza sa Kevinovi De Bruyneovi podarilo skrotiť loptu, posunul ju doľava na Jacka Grealisha a ten prihral presne na číhajúceho Haalanda.

V 39. minúte Haaland strelil aj druhý gól, ale ten neplatil pre ofsajd. Vzápätí ho tréner Guardiola vystriedal.

Duel narušili búrky a hráči počas zápasu dvakrát opustili ihrisko. V hľadisku bolo 78.128 ľudí, ktorí dostali pokyn, aby počas lejaku a zvýšenej bleskovej činnosti bleskov hľadali úkryty v útrobách štadióna.

Už začiatok zápasu bol pre nebezpečné poveternostné podmienky odložený o takmer 20 minút.

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v rámci turné po USA nad mestským rivalom FC Chelsea 4:0.

Zverenci Mikela Artetu triumfovali po góloch Gabriela Jesusa, Martina Odegaarda, Bukaya Saku a Alberta Sambiho Lokongu.

Arsenal zvíťazil na americkom turné vo všetkých svojich troch zápasoch. Okrem Chelsea zdolal 2:0 Everton a uspel aj v zápase s Orlandom 3:1.

Chelsea uspela s mexickým tímom Club America 2:1, s Charlotte prehrala 1:2 po penaltovom rozstrele.

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Haaland skóroval pri debute za Manchester City, Arsenal deklasoval Chelsea