Európska liga: Plzeň po skvelom závere vybojovala vo Frankfurte bod

Eintracht Frankfurt - FC Viktoria Plzeň: ONLINE prenos zo zápasu 1. kola Európskej ligy. (Autor: Sportnet)
Sportnet|26. sep 2024 o 18:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu 1. kola Európskej ligy: Eintracht Frankfurt - FC Viktoria Plzeň.

FRANKFURT. Futbalisti Eintracht Frankfurt a FC Viktoria Plzeň hrali dnes zápas 1. kola ligovej fázy Európskej ligy.

Domáci futbalisti úvodný zápas novej sezóny Bundesligy síce prehrali, no následne vyhrali tri zápasy v rade.

Hostia sa v generálke na úvodný zápas ligovej fázy víťazne nenaladili, keď podľahla pražskej Slavii 0:3. Touto porážkou Plzeň prišla o dvanásťzápasovú šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Eintracht Frankfurt - FC Viktoria Plzeň dnes LIVE (Európska liga, 1. kolo, výsledky, štvrtok)

Európska liga  2024/2025
26.09.2024 o 21:00
1. kolo
Frankfurt
3:3
(1:1, 2:2)
90+5 minúta
Ukončený
Plzeň
Prehľad
Góly: 38. Ekitiké (Kristensen), 62. Dina Ebimbe (Ekitiké), 68. Kristensen – 41. Šulc (Kalvach), 86. Adu (Jemelka), 90+3. Jemelka. Rozhodca: Balakin – Berkut Matjaš (UKR). Diváci: 56 500.
To je ode mě pro dnešek z německého Frankfurtu vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:11.
Je za námi neuvěřitelné utkání, které nakonec končí remízou 3:3. Frankfurt se dostal ve druhém poločase do dvoubrankového vedení, jenomže v samotném závěru předvedla neuvěřitelný návrat do zápasu. V 86. minutě vstřelil kontaktní branku Prince Adu, v poslední minutě nastavení následně srovnal Václav Jemelka.
90+5
Konec zápasu.
90+4
Domácí to ještě zkoušejí, avšak již nemají čas...
90+3
90+3
goalPlzeň právě vstřelila branku!
NESKUTEČNÉ! Viktoria v poslední minutě srovnává na 3:3! Sampson Dweh hodil dlouhý aut až do pokutového území, kde zaváhal domácí brankář a volný balon poslal do sítě neomylně stoper VÁCLAV JEMELKA.
90+1
Erik Jirka vyslal ránu z hranice vápna, míč letěl ale jen do míst, kde byl domácí brankář.
89
Domácí drží balon na své polovině hřiště, Plzeň znovu vysoko napadá.
87
Celá situace byla velmi těsná z pohledu ofsajdu, nicméně videorozhodčí celou situaci posvětil.
86
86
Tak přece jen to ještě bude drama. Václav Jemelka poslal do vápna odražený balon po dlouhém autu, na zadní tyči ho poté uklidil do sítě svou první brankou v plzeňském dresu PRINCE ADU.
85
changeStřídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Nnamdi Collins.
83
Pavel Šulc hledal ve vápně Erika Jirku, ten se přes dva bránící hráče k balonu nedostal.
82
changeStřídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Cadu, přichází Erik Jirka,
ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Jiří Panoš.
81
Z hranice vápna vyslal rychlou ránu Daniel Vašulín, avšak chyběla větší razance, Kaua Santos v pohodě míč zachytil do svých rukavic.
80
Před námi je závěrečná desetiminutovka normální hrací doby, na stadionu nadále vládne parádní atmosféra.
79
Plzeň nadále velmi vysoko napadá, z toho bude mít určitě Miroslav Koubek radost, že jeho svěřenci nadále hrají ve velkém tempu.
77
Plzeň nadále kouše. Frankfurt velmi špatně rozehrál, hrací předmět se dostal do strany ke Caduovi, než hledal na první tyči Vašulína, nechybělo moc, aby to bylo opět jen o gól.
76
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Alexandr Sojka.
76
76
importantNa pravé straně měl spoustu prostoru si připravit centr Samspon Dweh, jeho pobídku ale neuklidil Adu, jenž hlavou přestřelil.
75
K centru se prodral na pravé straně Prince Adu, ovšem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
74
Domácí mají po dvou gólech najednou utkání pod svou kontrolou, přesto se Plzeňané nadále snaží se zápasem něco udělat.
72
Dnešní utkání sleduje 56500 diváků.
71
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Jean-Matteo Bahoya,
ze hřiště odchází Mahmúd Dahúd, přichází Hugo Larsson.
71
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Daniel Vašulín.
69
Frankfurt najednou na trávníku vládne, Umar Marmúš mohl hned přidat další branku, když si naběhl za plzeňskou obranu, naštěstí z toho bude pouze roh.
68
68
goalFrankfurt právě vstřelil branku!
Výsledkem toho byl rohový kop, který rozehrál Fáris Šájbí, balon se dostal nebezpečně do vápna, kde ho Plzeňští ideálně neodkopli, odražený balon tak bleskově poslal do sítě obránce RASMUS KRISTENSEN.
66
I Frankfurt nadále ma ofenzivní choutky, tentokrát to domácí zkouší středem hřiště.
65
Plzeň se snaží opět o rychlé vyrovnání, balon jim avšak utekl od kopaček až do zámezí, aut pro domácí.
62
62
To je velká škoda pro Plzeň, domácí jdou podruhé do vedení. Střelec první branky Hugo Ekitiké tenrokrát vykouzlil hezký balon na rozběhnutého ÉRICA DINU EBIMBEHO, který po dvou dvou minutách na hřišti hned skórouje.
62
Plzeň dobře podržela balon, ten se nakonec vrátil až k Martinu Jedličkovi, který vykopává.
60
ze hřiště odchází Igor Matanović, přichází Fáris Šájbí,
ze hřiště odchází Ansgar Knauff, přichází Éric Dina Ebimbe.
60
Máme za sebou hodinu hry a Plzeň stále drží nadějný výsledek, navíc se sama se nebojí hrát směrem dopředu.
59
Domácí se vehementně dožadovali rohového kopu, hlavní rozhodčí z Ukrajiny byl ovšem jiného názoru.
58
Důvodem byl zřejmě zranění jednoho z fanoušků, protože záchranáři někoho odvážejí na nosítkách do sanitky.
57
Ve druhém poločase přestal domácí kotel povzbuzovat své hráče, dobře je tak slyšet plzeňský kotel.
56
Dlouhý balon směrem dopředu nenašel svého adresáta, hrát tak mohou opět domácí.
54
Nic z toho ale nebylo, balon se rychle vrátil do vápna, tam ovšem Vydra fauloval.
53
Z velké dálky napřáhl Prince Adu, jeho tečovaná rána skončila těsně vedle branky, Plzeň bude kopat roh.
51
Plzeň je stále hodně aktivní, Lukáš Červ si znovu naběhl do vápna, jeho centr ovšem přistál jen do boční sítě.
50
K Plzni se nyní několikrát přívětivě odrazil balon, ale Západočeši toho nedokázali lépe využít.
49
Umar Marmúš vystřelil z hranice vápna, jeho pokus ale mířil vedle pravé tyče Jedličkovy brány.
48
Lukáš Červ bojoval u rohového praporku, avšak ani faul, ani roh, nevybojoval.
47
Hugo Ekitiké měl spoustu volného místa na levé straně, jeho centr ale nebyl z kategorie povedených.
46
Začal druhý poločas.
Obě mužstva jsou zpátky na trávníku, před námi je druhý poločas.
Je za námi první poločas, který nakonec nabídl dvě branky, po jedné na každé straně. Domácí Frankfurt se dostal do vedení ve 38. minutě, kdy se prosadil z vápna placírkou Hugo Ekitiké, avšak hned za tři minuty trefil krásně Pavel Šulc. Druhý poločas tak slibuje zajímavou podívanou.
45+3
První poločas skončil.
45+2
Ke konci prvního poločasu se domácí pokoušeli dostat k ohrožení branky po levém křídle, Plzeň ale nic velkého nedopustila.
45
Centroval Umar Marmúš, balon jen proletěl celým pokutovým územím.
45
Milan Havel na pravé straně nedovoleně zastavil Knauffa, Eintracht bude mít k dispozici standardku.
44
Plzeň se vstřelenou brankou povzbudila, ke konci poločasu aktivně napadá rozehrávku Frankfurtu.
43
Balon letěl znovu na první tyč, tam ovšem vládli Plzeňané.
43
Závěr prvního poločasu jak z partesu, další šanci budou mít domácí po rohovém kopu.
41
41
Tak to je fantazie, Viktoria bleskově srovnává na 1:1. Lukáš Kalvach nejprve neprostřelil obranný val, leč balon s.k němu vrátil, ten připravil pro PAVLA ŠULCE, jenž se z hranice vápna trefil přesně k tyči.
40
importantDalší nebezpečí před brankou Plzně, plzeňská obrana nyní darovala míč Matanovićovi, který ovšem trefil jen prostor, kde stál Jedlička.
38
38
Domácí jdou do vedení. HUGO EKITIKÉ si narazil míč s Kristensenem, domácí útočník posléze uklidil míč placírkou přesně k tyči, Jedlička bez šance.
36
Oba hráči naštěstí jsou schopni pokračovat nadále v zápase, přichází na řadu balon rozhodčího, po něm bude odkopávat od své branky Martin Jedlička.
34
Nepříjemný souboj hlava na hlavu, na trávníku nyní shodně zůstávají Marković s s Ekitikém.
33
Už se opět hraje, míč drží domácí fotbalisté na vlastní polovině hřiště.
31
Stadion bučí, fanouškům se nelíbí neodpískaný zákrok Dweha na Marmúše. K němu nyní spěchají kluboví lékaři.
30
Mezitím se na stadionu opět prudce rozpršelo, přidává se k tomu navíc silý vítr, tudíž s trochou nadsázky prší i novinářům na počítače.
29
29
importantOdražený balon se dostal na hranici vápna, kde byl Pavel Šulc, jeho prudká rána šla bohužel pro něho nad branku.
28
Tentokrát už se pískalo, po faulu na Lukáše Červa bude Viktoria rozehrávat volný přímý kop.
27
Rasmus Kristensen si v souboji pomáhal rukama proti Vydrovi, od hlavního rozhodčího dostává poslední varování.
26
Lukáš Kalvach byl nedovoleně sražen na trávník uprostřed hřiště, Viktoria bude rozehrávat.
25
Frankfurt je zatím v koncovce nepřesný, další střelecký pokus šel vedle brány Martina Jedličky.
24
Hezká kombinace hráčů Viktorie na jeden dotek, ovšem žádné ohrožení branky z toho nakonec nebylo.
23
Prince Adu toho s Matějem Vyderou na útočné polovině moc nevymysleli, balon opět míří před branku Plzně.
23
Umar Marmúš posílal nebezpečný balon na první tyč, Plzeňané nakonec balon se štěstím odkopli do bezpečných míst.
22
Hugo Ekitiké nacentroval z pravé strany, výsledkem celé akce je nakonec úvodní rohový kop v zápase.
20
Máme za sebou úvodních dvacet minut, Plzeň zatím hraje vyrovnanou partii s Eintrachtem, přestože domácí mají opticky více ze hry.
19
Další střelecký pokus domácího celku, Mahmúd Dahúd ovšem prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
18
Miroslav Koubek je zaparkovaný v rohu svého vymezeného území, v této bouřlivé atmosféře to má ovšem velmi složité, aby kdokoliv slyšel jeho pokyny.
17
17
importantIgor Matanović si pro sebe uzmul míč v pokutovém území, jeho přízemní ránu zachytil Martin Jedlička, měl štěstí, že rána letěla přímo na něj.
16
Milan Havel si svědomitě splnil své obranné povinnosti, když sebral přihrávku za obranu.
15
První střelu plzeňského celku měl na svědomí Lukáš Červ, avšak ze střední vzdálenosti mířil pouze doprostřed brány.
14
Matěj Vydra se ocitl na mokrém trávníku, hlavní rozhodčí ovšem ukazuje, že Plzeň bude pouze vhazovat.
12
Balon se velmi jednoduše, trošku i se štětím dostal k volnému Matanovićovi jehož lehká střela nicméně Jedličku moc neprověřila.
11
Plzeň je v úvodních minutách nebojí hrát, což je velmi sympatické. Mezitím prakticky přestalo pršet, jedině dobře.
10
Pohodová práce i na druhé straně pro Martina Jedličku, který v pohodě sebral balon z levé strany.
9
Matěj Vydra si opět řekl o balon, avšak těsně před ním sebral balon do svých rukavic brankář Kaua Santos.
8
Hezký dlouhý balon mířil na agilního Cadua, ten ovšem proti Nkounkouvi nedokázal déle podržet míč u svých kopaček.
7
Matěj Vydra to vzal na sebe z hranice vápna, trefil však jen obránce bránícího před ním.
6
Plzeň zkouší rychle dostávat balonu nahoru, obrana Eintrachtu je ovšem zatím v pohodě sbírá.
5
Na trávníku zůstává ležet plzeňský Cadu, v tomto počasí opravdu nic závidihodného. Na druhou stranu křídelník Viktorie byl velmi tvrdě dohrán kolíky na nohu.
4
Umar Marmúš se propracoval k hlavičce po centru ze strany, jeho první střelecký pokus šel ovšem hodně vedle brány.
3
Na druhé straně centroval do vápna z pravé strany Cadu, Kaua Santos vyboxoval míč do bezpečných míst.
3
Frankfrut dokázal dostat po zemi míč do vápna a hned to před brankou Jedličky hořelo, na poslední chvíli zasáhl Sampson Dweh, který dokázal zablokovat střelu.
2
Domácí nadále mají míč pod svou kontrolou, znovu to zkoušejí na pravé straně.
1
Ansgar Knauff si hned v první minutě naběhl na pravé straně za obranu Plzně, avšak domácímu hráči je pískáno ofsajdové postavení.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy v prvním poločase budou útočit proti svému kotli.
Minulostí už je i znělka Evropské ligy. Na stadionu vládne parádní bouřlivá atmosféra, přesně takovou, jakou všichni očekávali.
Obě jedenáctky nastupují na hrací plochu, zápas začne za malou chvíli.
Dozněla hymna hymna domácího klubu, vyprodaný stadion už čeká na příchod obou mužstev.
V německém Frankfurtu celý den prší, přesto zatím střecha zatažena nebyla. Celý proces trvá okolo patnácti minut, uvidíme, jak rozhodnout organizátoři těsně před zápasem.
Úvodní sestavy:

Eintracht Frankfurt: Santos – Kristensen, Tuta (C), Theate, Nkounkou – Knauff, Dahúd, Schirí, Marmúš – Ekitiké, Matanović.
Náhradníci: Grahl, Ramming – Amenda, Šájbí, H. Larsson, Bahoya, Uzun, Chandler, Dina Ebimbe, Collins, Fenyő.
Trenér: Dino Toppmöller

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Marković, Jemelka – Cadu, Kalvach (C), Červ, Havel – Vydra, Adu, Šulc.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, Paluska, Ricardinho, Kopic, Sojka, Mosquera, Panoš, Slončík, Valenta, Jirka, Vašulín.
Trenér: Miroslav Koubek

Rozhodčí: Balakin – Berkut Matjaš (UKR).
Zdravím všechny z německého Frankfurtu!

Dnes je na programu první zápas ligové fáze Evropské ligy, ve kterém domácí Eintracht Frankfurt přivátá na svém stadionu Viktorii Plzeň.

Německý Frankfurt měl jistotu ligové fáze, v letě se tak mohl naplno soustředit pouze na zápasy německé Bundesligy. Po čtyřech zápasech zatím patří Frankfurtu čtvrté místo, když hned třikrát dokázal Eintracht slavit vítězství. Do nového ročníku sice vstoupil prohrou 0:2 v Dortmundu, následovaly však už jen výhry. Nejprve 3:1 nad Hoffenheimem, následně 2:1 ve Wolsburghu, naposledy na vlastním hřišti Frankfurt porazil Mönchengladbach 2:0.

Viktoria Plzeň se probojovala do hlavní fáze Evropské ligy po sedmi letech, tentokrát je ovšem již jiný formát. Aby si Západočeši mohli ligovou fázi zahrát, museli projít přes dvě letní ošemetná předkola, avšak obě Plzeňané zvládli. Nejprve vyřadili ukrajinský Kryvbas, když nejprve v Košicích zvítězili 2:1, postup poté stvrdili na domácím hřišti, kde zvítězili 1:0. V play--off se utkali červenomodří se skotskými Heart of Midlothian, první duel se hrál na západě Čech a gólem last minute ho opanovali Plzeňští. I čtvrtý zápas v předkole nakonec Plzeň zvládla, když i ve skotském Edinburghu zvítězila těsně 1:0.

Mimo Frankfurtu se Viktoria Plzeň v ligové fázi utkání ještě se slavným Manchestrem United, Ludogorcem Razgrad, PAOKem Soluň, Athletic Bilbaem, Anderlechtem, Dynamem Kyjev a Realem Sociadadem.

Vážení fotbaloví fanoušci, užijte si náš textový přenos přímo z Deutsche Bank Parku, zápasem vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Tabuľka Európskej ligy

Domov»Futbal»Európska liga»Európska liga: Plzeň po skvelom závere vybojovala vo Frankfurte bod