Posledný tím Premier League má nového trénera. Donedávna viedol Aston Villu

Dean Smith. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. nov 2021 o 11:30

Dean Smith má smelé plány. Jeho asistentom bude Craig Shakespeare.

LONDÝN. Novým trénerom futbalistov Norwichu City sa stal Dean Smith.

Na lavičke aktuálne posledného tímu anglickej Premier League nahradil Nemca Daniela Farkeho, ktorého vedenie klubu odvolalo z funkcie pred týždňom.

Bývalý kouč Aston Villy podpísal v pondelok s Norwichom zmluvu na dva a pol roka. Jeho asistentom bude Craig Shakespeare.

"Teším sa, že môžem byť späť v tejto lige a pracovať pre Norwich City. Klub odviedol počas viac než štyroch rokov skvelú prácu, je teraz na mne, aby sme spolu s Craigom na túto prácu nadviazali a ešte ju vylepšili, aby sme zachránili mužstvo v Premier League.

Norwich je veľký klub, s mohutným jadrom fanúšikov, ktorí vedia, čo to znamená byť súčasťou tejto organizácie a jej komunity. Spoločne musíme spraviť Carrow Road miestom, kde sa bude protivníkom veľmi ťažko hrať," uviedol pre klubový web Smith, ktorý v minulosti okrem Aston Villy trénoval aj Brentford či Walsall.

Darke skončil na lavičke paradoxne po prvom víťazstve v sezóne, keď jeho zverenci v 11. kole najvyššej súťaže zvíťazili na trávniku FC Brentford 2:1. Norwich má na konte rovnako ako Newcastle päť bodov, ale vinou horšieho skóre sa krčí na poslednom 20. mieste tabuľky.

Súvisiace články