Cristiano Ronaldo sa teší z gólu.
Cristiano Ronaldo sa teší z gólu. (Autor: Twitter Cristiano Ronaldo)
TASR|3. sep 2023 o 09:40

Portugalský útočník strelil v posledných troch zápasoch 6 gólov.

AR RASS. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo si pripísal v sobotňajšom zápase saudskoarabskej ligy ďalší gól.

Jeho Al-Nassr vyhral na pôde Al-Hazemu 5:1 a hviezdny hráč zaznamenal aj dve asistencie. Presný zásah na 4:1 bol jeho 850. gól v kariére.

Tridsaťosemročný útočník najprv asistoval pri úvodnom góle Abdulrahmana Ghareeba v 33. minúte, po prestávke prispel k presnému zásahu svojho krajana Otavia na 3:1 a o desať minút neskôr sám zvýšil skóre.

Vysoký triumf hostí zavŕšil v 78. minúte Sadio Mane.

Ronaldo tak zaznamenal šiesty gól v priebehu troch zápasov, Mane skóroval štvrtýkrát.

Za hostí, ktorý sú po piatich zápasoch na šiestom mieste, hral do 83. minúty aj chorvátsky stredopoliar Marcelo Brozovič.

Ronaldo sa predstaví v piatok na Tehelnom poli, keď slovenský národný tím privíta v zápase kvalifikácie na ME 2024 práve Portugalsko.

Tabuľka Saudi Pro League

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Saudi Pro League»VIDEO: Ronaldo potvrdil výbornú formu, okrem jubilejného gólu si pripísal aj dve asistencie