Chelsea zničila súpera. Zabojuje o trofej, ktorú získala s Mourinhom

Futbalisti Chelsea sa tešia po výhre nad Middlesbrough a z postupu do finále ligového pohára. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. jan 2024 o 08:00

Dvoma gólmi sa blysol Cole Palmer.

Anglický Ligový pohár - odveta semifinále

Chelsea - Middlesbrough 6:1 (4:0)

Góly: 15. Howson (vlastný), 28. Fernandez, 36. Disasi, 42. a 77. Palmer, 81. Madueke - 88. Rogers

/prvý zápas 0:1, Chelsea postúpila/

LONDÝN. Futbalisti FC Chelsea postúpili do finále anglického Ligového pohára.

V utorňajšom semifinále vyhrali na Stamford Bridge nad Middlesbrough 6:1 a odčinili prehru z duelu na pôde účastníka druhej najvyššej súťaže (0:1).

Ich súperom o zisk trofeje bude lepší z dvojice FC Liverpool a FC Fulham so slovenským brankárom Marekom Rodákom. Odveta tohto súboja je na programe v stredu, Liverpool má náskok z prvého zápasu 2:1.

Londýnčania rozhodli o triumfe už v prvom polčase. Skóre duelu otvoril v 15. minúte Jonathan Howson, ktorý si dal vlastný gól.

Chelsea po prvej 45-minútovke viedla už obrovským štvorgólovým rozdielom, keď sa postupne presadili Enzo Fernández, Axel Disasi a Cole Palmer.

Po prestávke pridal druhý zásah Palmer a doplnil ho aj Noni Madueke. Middlesbrough v 88. minúte skorigoval vďaka Morganovi Rogersovi.

Cheslea naposledy triumfovala v ligovom pohári ešte v roku 2015. Vtedy pod vedením Josého Mourinha zdolala Tottenham 2:0. Skóre otvoril kapitán John Terry a po zmene strán pridal gólovú poistku Diego Costa.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Chelsea zničila súpera. Zabojuje o trofej, ktorú získala s Mourinhom