Chelsea prehrala doma s Brentfordom, víťazný gól strelil Eriksen

Christian Eriksen strieľa gól v zápase Chelsea FC - Brentford FC.
Christian Eriksen strieľa gól v zápase Chelsea FC - Brentford FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. apr 2022 o 18:10 (aktualizované 2. apr 2022 o 18:27)

Po góle v reprezentácii sa presadil aj v novom klube.

Premier League - 31. kolo

Chelsea FC - Brentford FC 1:4 (0:0)

Góly: 48. Rüdiger - 50. Janelt, 54. Eriksen, 60. Janelt, 87. Wissa

LONDÝN. Futbalisti Brentfordu triumfovali v sobotnom stretnutí 31. kola Premier League na ihrisku Chelsea prekvapujúco suverénne 4:1.

Víťazný gól na 2:1 dal v 54. minúte Christian Eriksen.

Dán už po návrate na trávniky po srdcovom kolapse skóroval za dánsku reprezentáciu, v drese svojho nového klubu sa gólovo presadil premiérovo.

Chelsea pred súbojom londýnskych tímov ťahala päťzápasovú víťaznú šnúru a tesne po zmene strán išla do vedenia po exportnej strele Rüdigera v 48. minúte.

Nováčik sa však nezlomil a o šesť minút už viedol. Eriksenov gól prišiel po rýchlom protiútoku.

Loptu z vlastnej polovice vyviezol Bryan Mbeumo, naviazal na seba pozornosť troch obrancov a do šestnástky poslal ideálnu prihrávku úplne voľnému Eriksenovi.

Brentford zabodoval naplno tretíkrát z uplynulých štyroch stretnutí a opäť si vylepšil situáciu v záchranárskom súboji. Chelsea ukončila šnúru piatich víťazstiev.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Chelsea prehrala doma s Brentfordom, víťazný gól strelil Eriksen