To je vtip. Bolo to prísne, hnevali sa. Mala sa penalta opakovať?

Futbalisti Borussie Dortmund sa hnevajú na rozhodcu v zápase proti Chelsea.
Futbalisti Borussie Dortmund sa hnevajú na rozhodcu v zápase proti Chelsea. (Autor: TASR/AP)
Martin Kozinka|8. mar 2023 o 01:30

Odvetu Chelsea s Borussiou Dortmund rozhodol kontroverzný moment.

LONDÝN. Odvetný zápas osemfinále Ligy majstrov medzi Chelsea a Borussiou Dortmund rozhodol sporný moment.

Tím z Vestfálska vyhral prvý zápas na domácom štadióne najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól strelil Karim Adeyemi.

Ten však pre zranenie stehna, ktoré si odniesol z bundesligového zápasu proti Herthe Berlín, nútene pauzoval.

V bránke “žltočiernych” stála tímová dvojka Alexander Meyer, keďže aj Švajčiara Gregora Kobela trápi zranenie.

Dortmund navyše už v tretej minúte prišiel o Juliana Brandta, ktorý je v posledných zápasoch vo fantastickej forme.

Čo sa v texte dozviete:

• Ako sa Borussia vysporiadala so zraneniami?
  • Mala sa penalta Chelsea opakovať? Mala byť odpískaná?
  • Čo na rozhodnutie vraví expertka a aktéri zápasu?

Smoliar Havertz a šťastný Sterling

Chelsea začala zápas aktívne. V úvodných minútach si vypracovala niekoľko sľubných príležitostí.

Najbližšie mal ale ku gólu kapitán Dortmundu Marco Reus, ktorý sa napriahol k strele z priameho kopu, brankár Chelsea Kepa bol pozorný a loptu vyrazil.

Vo februári dokázal Reus skórovať zo štandardnej situácie v dueli proti Herthe Berlín.

V 28. minúte bola Chelsea blízko k presnému zásahu, keď Kai Havertz napálil loptu do žrde.

O desať minút neskôr sa však už z gólu mohol radovať, ale asi len na tri sekundy. Kým si nevšimol zdvihnutú zástavku čiarového rozhodcu.

“The Blues” smolu a gólovú nemohúcnosť zlomili pred odchodom do šatní.

Domov»Futbal»Liga majstrov»To je vtip. Bolo to prísne, hnevali sa. Mala sa penalta opakovať?