Tomič rozhodol o víťazstve, Slavia pomenovala tribúnu po legende

Michal Tomič.
Michal Tomič. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2022 o 21:15

Obranca Slovácka sa presadil hlavou.

PRAHA. Michal Tomič rozhodol o triumfe Slovácka v nedeľnom zápase 15. kola českej futbalovej ligy. Jeho tím doma zdolal posledný tím tabuľky Pardubice 1:0.

Slovenský obranca sa presadil v 55. minúte po štandardnej situácii, keď po rohovom kope celkom neatakovaný hlavou usmernil loptu do siete hostí.

V tejto ligovej sezóne to bol prvý Tomičov gól, skóroval však aj v Európskej konferenčnej lige na pôde Nice a jeho presný zásah mal vo Francúzsku takisto prívlastok víťazný.

Na čele tabuľky zostáva Plzeň, no už len o bod pred Slaviou Praha. "Zošívaní" v nedeľu využili zaváhanie Viktorie so Spartou Praha a zdolali Ostravu 3:1. Odohrali však o jeden zápas viac ako úradujúci majster.

V drese hostí sa strelecky nepresadil kanonier Ladislav Almási, hoci strávil na ihrisku celý hrací čas. Jakub Hromada za Slaviu odohral prvý polčas.

Pred začiatkom stretnutia Slavia pri príležitosti 130. výročia založenia klubu pomenovala východnú tribúnu svojho štadióna po legendárnom útočníkovi Františkovi Veselom.

Česká liga - 15. kolo:

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:0 (1:0)

Góly: 43. a 47. Mareček, 61. Ladra

/Samuel Dancák hral za domácich do 71. minúty a videl ŽK/

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Góly: 14. van Buren, 76. Rondič

1. FC Slovácko - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Gól: 55. Tomič

/Michal Tomič odohral celý zápas/

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (0:0)

Góly: 53. Kaloč (vlastný), 73. a 79. Jurásek - 58. Fleišman

/Jakub Hromada odohral za domácich prvý polčas, Ladislav Almási odohral v drese hostí celý zápas/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Tomič rozhodol o víťazstve, Slavia pomenovala tribúnu po legende