Lukáš Haraslín premieňa penaltu v derby proti Slavii Praha.
Lukáš Haraslín premieňa penaltu v derby proti Slavii Praha. (Autor: AC Sparta Praha/ twitter)
TASR|24. sep 2023 o 18:45 (aktualizované 24. sep 2023 o 20:45)

Plzeň vyhrala už tucet zápasov po sebe.

PRAHA. Slovenský futbalista Lukáš Haraslín zariadil v 9. kole českej ligy remízu Sparty v prestížnom pražskom derby na pôde Slavie 1:1.

Domáci viedli od 59. minúty, keď Václav Jurečka premenil penaltu. Slovenský reprezentant však v nadstavení skóroval rovnako z pokutového kopu.

"Zošívaní" tak nevyužili v priamom súboji o prvé miesto šancu na posun do čela tabuľky a za svojím súperom zaostávajú o skóre.

Duel nedohrali obaja kapitáni Jan Bořil a Ladislav Krejčí, ktorých po vzájomnej šarvátke vylúčil rozhodca Ladislav Sziksza. Bořil počas hromadnej potýčky v 88. min napadol aj Haraslína a poslal ho k zemi. Nervozita sa preniesla aj medzi striedačky a dlho sa nehralo.

To ešte nebolo všetko. V pridanom čase síce po brejku prekonal striedajúci Chytil zvyšoval na 2:0 pre Slaviu, videorozhodca sa však vrátil k predchádzajúcej ruke domáceho Ogbua v šestnástke.

Rozhodca Szikszay po preskúmaní situácie gól na 2:0 zrušil a nariadil na druhej strane penaltu. Striedajúci Haraslín v 11. minúte nastavenia udržal nervy, poslal brankára Mandousa do opačnej strany a vyrovnal.

Tento výsledok teší aj hráčov FC Viktoria Plzeň, ktorí zdolali Pardubice 6:2.

V zápase sa strelecky presadil aj Slovák Erik Jirka, ktorý premenil penaltu. Domácim patrí s 19 bodmi tretie miesto, Pardubice sú na dvanástej priečke.

Plzeň má aktuálne fantastickú formu. Nielenže sa jej darí v lige, ale od začiatku augusta vyhrala dvanásť zápasov po sebe vo všetkých súťažiach.

V ďalšom dueli triumfovali hráči FC Hradec Králové nad Jabloncom 1:0.

Česká Fortuna liga - 9. kolo:

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Góly: 58. Jurečka (z 11 m) – 90.+10 Haraslín (z 11 m)

ČK: 88. Bořil - 88. Krejčí

/Ivan Schranz hral do 90.+5 minúty a dostal žltú kartu, Michal Tomič (Slavia) hral od 90.+5 minúty - Lukáš Haraslín nastúpil v 61. min a dostal žltú kartu/

Hradec Králové - Jablonec 1:0 (1:0)

Gól: 17. Horák

ČK: 72. Hurtado (Jablonec)

/Pavol Bajza odchytal celý zápas, Samuel Dancák (obaja Hradec Králové) odohral celý duel a dostal žltú kartu/

Viktoria Plzeň - Pardubice 6:2 (3:1)

Góly: 23. Kalvach, 27. Dweh, 45. Hranáč, 53. Jirka (z 11 m), 82. a 85. Durosinmi - 13. Darmovzal, 90.+1 Daněk

/Erik Jirka odohral celý zápas, Marián Tvrdoň nastúpil v 18. minúte - Viktor Budinský odchytal celé stretnutie/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»VIDEO: Haraslín to vzal na seba a stal sa hrdinom nervózneho pražského derby