Slavia sa dotiahla na svojho rivala, Sparte zaistil aspoň bod jej kapitán

Kapitán Sparty Praha Ladislav Krejčí sa teší z gólu.
Kapitán Sparty Praha Ladislav Krejčí sa teší z gólu. (Autor: AC Sparta Praha/ instagram)
TASR|22. apr 2023 o 19:25 (aktualizované 22. apr 2023 o 21:15)

Ladislav Krejčí premenil proti Slovácku pokutový kop.

PRAHA. Futbalisti SK Slavia Praha zvíťazili nad Bohemians 1905 3:0 v sobotňajšom zápase 28. kola českej ligy a dostali sa na prvé miesto tabuľky.

Pred mestským rivalom Spartou majú pri vyrovnanom počte bodov (62) náskok vďaka lepšiemu skóre. V drese Slavie hral do 63. minúty slovenský reprezentant Ivan Schranz, útočník Bohemians Erik Prekop odohral prvý polčas.

Slavia využila zaváhanie Sparty, ktorá remizovala na ihrisku 1. FC Slovácko 1:1. Aspoň bod hosťom zaistil z pokutového kopu kapitán Ladislav Krejčí.

V drese Sparty odohral slovenský reprezentant Lukáš Haraslín 74 minút a dostal žltú kartu. Jeho krajan z domáceho tímu Patrik Šimko odohral 87 minút.

Česká Fortuna liga - 28. kolo:

Pardubice - Hradec Králové 1:0 (0:0)

Gól: 56. Černý

/Viktor Budinský - Matej Trusa boli na lavičkách náhradníkov/

Slovácko - Sparta Praha 1:1 (1:0)

Góly: 18. Kovář (vlastný) - 72. Krejčí (11 m)

/Patrik Šimko hral do 87. min - Lukáš Haraslín hral do 74. min a dostal ŽK/

Olomouc - Teplice 1:2 (0:1)

Góly: 79. Pokorný - 45.+3 Hybš (11 m), 84. Urbanec

/Matúš Macík odchytal celý zápas, Juraj Chvátal hral do 66. min, Lukáš Greššák hral od 46. min, Denis Ventúra (všetci Olomouc) hral do 46. min a dostal ŽK/

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Gól: 17. Kusej

/Samuel Dancák nastúpil v 76. min, Micha Tomič bol na lavičke náhradníkov - Ladislav Almási odohral celý zápas/

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0)

Góly: 14. Jurečka, 31. Olajinka, 36. Doudera

/Ivan Schranz hral do 63. min, Jakub Hromada bol na lavičke náhradníkov - Erik Prekop hral do 46. min/