V Česku odštartovali senzáciou, Slavia prehrala s posledným tímom

Momentka zo zápasu Slavia Praha - Karviná.
Momentka zo zápasu Slavia Praha - Karviná. (Autor: slaviapraha/instagram)
TASR|5. feb 2022 o 17:45 (aktualizované 5. feb 2022 o 20:46)

O výhre Karvinej rozhodol presný center Lukáša Čmelíka.

PRAHA. Český futbalový majster Slavia Praha senzačne prehral v sobotnom domácom zápase 20. kola Fortuna ligy s poslednou Karvinou 0:1.

Na čele tabuľky má tak naďalej náskok jedného bodu pred Plzňou, ktorá však má nedeľný zápas s Hradcom Králové k dobru.

O triumfe hostí rozhodol v 69. minúte Nigérijčan Rafiu Adekunle Durosinmi, ktorý sa presadil na zadnej žrdi po dlhom centri slovenského stredopoliara Lukáša Čmelíka. Za domácich hral do 80. minúty Ivan Schranz.

Pre MFK to bola prvá ligová výhra v sezóne. Proti favoritovi si čisté konto udržal slovenský brankár Pavol Bajza. Zaujímavosťou je, že Karviná v Edene neprehrala druhý duel v sérii, keď tu vlani remizovala 1:1.

Sparta Praha remizovala v Českých Budějoviciach bez gólov, na Slaviu stráca z tretieho miesta dva body.

Česká Fortuna liga - 20. kolo:

Jablonec - Olomouc 1:0 (0:0)

Gól: 49. Kratochvíl

/Juraj Chvátal (Olomouc) odohral celý zápas/

Slavia Praha - Karviná 0:1 (0:0)

Gól: 69. Durosinmi

/Ivan Schranz (Slavia) hral do 80. min a dostal ŽK - Pavol Bajza odchytal celý zápas, Lukáš Čmelík (obaja Karvinná) hral do 74. min a dostal ŽK)

Teplice - Bohemians 1:0 (1:0)

Gól: 33. Vondrášek

České Budějovice - Sparta Praha 0:0

/D. Šipoš odchytal celý zápas, M. Králik a L. Skovajsa (všetci Dynamo) odohrali celý zápas - D. Holec odchytal celý zápas, L. Haraslín (obaja Sparta) hral do 90. min/

Tabuľka

Domov»Futbal»Česko»V Česku odštartovali senzáciou, Slavia prehrala s posledným tímom