Tréner Baníka Ostrava dobrovoľne končí, nahradí ho Vrba

Tomáš Galásek. (Autor: facebook/FC Baník Ostrava - www.fcb.cz)
TASR|14. máj 2022 o 14:35 (aktualizované 14. máj 2022 o 16:36)

Galásek sa vracia za rodinou do Nemecka.

OSTRAVA. Český futbalový klub Baník Ostrava opustí po sezóne tréner Tomáš Galásek.

Nedeľný ligový duel s majstrovskou Plzňou bude pre neho na lavičke Baníka posledný, 49-ročný bývalý český reprezentant sa z rodinných dôvodov vráti do Nemecka.

Jeho nástupcom bude Pavel Vrba, ktorý pred necelým týždňom predčasne skončil v Sparte Praha.

Galásek strávil v severomoravskom klube rok, jeho väčšiu časť ako asistent Ondřeja Smetanu, po jeho odchode ako hlavný kouč.

"Tento rok bol pre mňa veľmi inšpirujúci a obohacujúci, ale aj vyčerpávajúci. Rodinu mám v Nemecku a cítim potrebu jej vrátiť to, čo pre mňa v priebehu mojej profesionálnej kariéry obetovala," povedal bývalý hráč Ajaxu Amsterdam, 1. FC Norimberg či Borussie Mönchengladbach pre web Baníka.

Vrba sa na Bazaly vracia po osemnástich rokoch. Päťdesiatosemročný kouč sa s vedením dohodol na dvojročnej zmluve.

Vrba v Baníku začínal svoju trénerskú kariéru a v roku 2004 ju vo dvojici s Františkom Komňackým ozdobil ziskom majstrovského titulu.

"Priznám sa, že nebolo veľmi nad čím premýšľať. Chcel som sa vrátiť tam, kde som s veľkým futbalom začínal. K Baníku mám vzťah, klub má zasa ambície, dobré zázemie, akadémiu a skvelých fanúšikov," uviedol pre klubový web Vrba.

Ten v minulosti viedol aj slovenské tímy Matador Púchov (2004-2006) a MŠK Žilina (2006-2008). Žilinu doviedol v roku 2007 k titulu, pôsobil aj ako asistent pri slovenskej reprezentácii v rokoch 2006 až 2007.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: