Francesco Acerbi.
Francesco Acerbi. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. okt 2024 o 20:35

Obaja hráči museli opustiť ihrisko už v prvom polčase.

MILÁNO. - Futbalový klub Inter Miláno v talianskej Serie A zdolal počas víkendu hráčov AS Rím 1:0, no v súboji na pôde súpera prišiel o dvoch dôležitých hráčov.

Už v prvom polčase hraciu plochu opustili pre zranenia Hakan Calhanoglu aj Francesco Acerbi, obaja mali svalové problémy.

Ešte pred týmto súbojom prezident milánskeho klubu Giuseppe Marotta vyjadril obavy o zdravie futbalistov a vyzval na redukciu zápasového kalendára. "Musíme si chrániť zdravie hráčov," uviedol Marotta.

Turecký stredopoliar Calhanoglu sa z ihriska porúčal už v 12. minúte a taliansky stopér Acerbi zamieril do šatne o štvrťhodinu neskôr.

Inter v nedeľu získal tri body zásluhou presného zásahu Lautara Martíneza zo 60. minúty a v tabuľke súťaže je druhý o dva body za vedúcim SSC Neapol.

"Partenopei", aj bez zraneného slovenského stredopoliara Stanislava Lobotku predtým zdolali Empoli tiež 1:0.

Milánčanov čaká počas najbližších troch týždňov dní až sedem zápasov, okrem ligy aj súboje Ligy majstrov a Talianskeho pohára.

V LM majú na svojom konte zatiaľ štyri body a v 36-člennej tabuľke im patrí 9. pozícia.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Trpké víťazstvo pre Inter. V zápase proti AS Rím prišiel o dvoch kľúčových hráčov