Haaland strelil dva góly za šesť minút, Dortmund však prehral

Smutní futbalisti Borussie Dortmund.
Smutní futbalisti Borussie Dortmund. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|22. jan 2021 o 22:45

László Bénes sledoval zápas z lavičky.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v piatkovom stretnutí 18. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Borussiou Dortmund 4:2.

Domáci sa ujali vedenia gólom Nica Elvediho, ale hostia následne dokázali skóre otočiť. V 22. minúte vyrovnal nórsky kanonier Erling Haaland a o šesť minút neskôr dokonca poslal Dortmund do vedenia.

Nebol však jediným dvojgólovým strelcom v zápase, pretože už v 32. minúte stanovil výsledok prvého polčasu na 2:2 švajčiarsky obranca Elvedi.

Domáci rozhodli o svojom triumfe po zmene strán. Prvý gól v sezóne strelil Ramy Bensebaini a v záverečnej štvrťhodine skóroval aj Marcus Thuram

Slovenský stredopoliar László Bénes sedel na lavičke náhradníkov.

Bundesliga - 18. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (2:2)

Góly: 11. a 32. Elvedi, 49. Bensebaini, 78. Thuram - 22. a 28. Haaland

/László Bénes (Mönchengladbach) bol na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Haaland strelil dva góly za šesť minút, Dortmund však prehral