Leroy Sane.
Leroy Sane. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR, pf|18. sep 2021 o 17:40 (aktualizované 18. sep 2021 o 20:45)

V akcii boli aj László Bénes a Ondrej Duda.

BERLÍN. Futbalisti úradujúceho nemeckého majstra Bayernu Mníchov rozstrieľali nováčika z Bochumu 7:0 v sobotňajšom stretnutí 5. kola.

O dva góly sa postaral Joshua Kimmich, presadil sa aj Robert Lewandowski a štvrtý presný zásah bol zapísaný ako vlastný gól hostí.

Tri minúty pred koncom sa mohol zapísať do streleckej listiny aj Thomas Müller, ôsmy gól Bayernu však neuznal systém VAR pre ofsajd.

Borussia Mönchengladbach si pripísala tretiu prehru v ročníku, keď neuspela na pôde Augsburgu 0:1.

Slovenský stredopoliar Lászlo Bénes v drese hostí prišiel na ihrisko v 85. minúte.

Ondrej Duda zas odohral celé stretnutie za 1. FC Kolín nad Rýnom. Jeho tím remizoval s Lipskom 1:1 a v tabuľke mu patrí priebežná 6. pozícia.

Bundesliga - 5. kolo:

Bayern Mníchov - VfL Bochum 7:0 (4:0)

Góly: 27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. Lampropulos (vlastný), 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting

Augsburg - Mönchengladbach 1:0 (0:0)

Gól: 80. Niederlechner