Radosť hráčov TJ AC Žabokreky nad Nitrou.
Radosť hráčov TJ AC Žabokreky nad Nitrou. (Autor: Ivan Mriška)
Ivan Mriška|2. jún 2024 o 23:30

Siedma liga zažila futbalový sviatok.

BOŠANY. Nájsť voľné miesto na parkovanie bol problém. Všetci ľudia išli jedným smerom.

Na futbalový štadión v Bošanoch, kde domáci hostili v derby po vyše dvadsiatich rokoch Žabokreky nad Nitrou.

Súboj siedmej ligy ObFZ Prievidza mal punc výnimočnosti. Bol súčasťou populárneho projektu Niké liga na dedine.

V akcii systém VAR

Projekt prináša atmosféru ligových duelov do malých dedín. Jeho súčasťou sú kamery, ligoví rozhodcovia a dokonca aj systém VAR.

Niké liga na dedine spôsobila v Bošanoch ošiaľ. Sledovalo ju 3 562 divákov.

„Fantastická akcia. To, že si cestu na štadión našlo toľko ľudí, je až neuveriteľné. Je to pre nás veľké zadosťučinenie, toľko divákov tu za vyše sto rokov nebolo,“ neskrýval nadšenie člen výboru OŠK Bošany Peter Šišmič.

Vidieť systém VAR na dedinách je rarita. Do akcie išiel už po siedmich minútach hry, keď skúmal stret v pokutovom území hostí. Penalta sa nepískala.

Keď v 13. minúte otvoril skóre Daniel Guniš, štadión vybuchol nadšením – 1:0.

Potom však prišli chvíle hostí, ktorí po štandardných situáciách a individuálnej akcii otočili skóre na 1:3.

Strelec víťazného gólu: Je to ako sen

V závere Bošany po peknej strele Milana Murka korigovali stav na 2:3, ale Žabokreky si už najtesnejšie vedenie ustrážili.

„Prežívam obrovskú eufóriu. Rozhodujúci gól a ešte v takomto zápase? Je to ako sen, nikdy som nič podobné nezažil,“ uviedol autor tretieho presného zásahu hostí Erik Koligyer.

Na trávnik vybehol ako striedajúci hráč v 56. minúte. Na tento gól do konca života nezabudne.

„Keď som išiel na ihrisko, prial som si dať gól. Padlo to tam a veľmi sa teším. Vyzerá to tak, že tu budeme do rána. Výhru musíme osláviť. Toto sa nestáva každý deň…,“ dodal len 18-ročný futbalista.

Výhru v derby s Bošanmi prirovnal k životnému úspechu, o ktorom raz bude rozprávať deťom.

Domov»Futbalnet»Vyše 3 500 divákov, 59-ročný hráč a veľké zážitky. Niké liga na dedine spôsobila ošiaľ