Mallorca sa v tabuľke posunula na piate miesto.

La Liga - 6. kolo

Betis Sevilla - RCD Mallorca 1:2 (1:1)

Góly: 7. Lo Celso - 8. Rodriguez, 90+3. Valery

SEVILLA. Futbalisti RCD Mallorca vyhrali v 6. kole španielskej La Ligy. Na trávniku Betisu Sevilla zvíťazili 2:1.

Veľkú zásluhu na výhre mala aj dvojica slovenských futbalistov - obranca Martin Valjent a brankár Dominik Greif.

Greif kapituloval ako prvý už v 7. minúte z kopačky Giovaniho Lo Celsa, no o minútu neskôr vyrovnal Daniel Rodriguez.

Aj vďaka slovenskému brankárovi už Mallorca neinkasovala žiaden gól v zápase. Najskôr mal na začiatku druhého polčasu veľké šťastie, keď po Abdeho Ezzalzouliho trafila lopta obe žrde.

O dve minúty neskôr predviedol Slovák fantasticky zákrok. Zneškodnil tutovku Vitora Roqueho, ktorý po spätnej prihrávke mieril do jeho protipohybu.

V nadstavenom čase druhého polčasu zabezpečil výhru Mallorce španielsky futbalista Valery.

Ostrovný tím sa posunul v tabuľke španielskej najvyššej súťaže na priebežné piate miesto, na konte má 11 bodov. Má však o jeden odohraný zápas viac ako väčšina tímov.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»VIDEO: Greif opäť podržal svoj tím. Pri výhre Mallorcy predviedol umenie, mal aj šťastie