Dani Olmo a Timo Werner. (Autor: TASR/AP)

Kane nastúpil do duelu v 63. minúte.

Nemecký Superpohár

Bayern Mníchov - RB Lipsko 0:3 (0:2)

Góly: 3., 44. a 68. Olmo (tretí z 11 m)

MNÍCHOV. Futbalisti Lipska triumfovali nad Bayernom Mníchov 3:0 a získali nemecký Superpohár.

Bavorov v domácej Allianz aréne čistým hetrikom "zostrelil" španielsky stredopoliar Dani Olmo.

Dani Olmo premieňa pokutový kop.
Dani Olmo premieňa pokutový kop. (Autor: TASR/AP)

Premiéru v drese úradujúceho nemeckého šampióna absolvoval anglický útočník Harry Kane, ktorý nastúpil v 63. minúte v deň svojho prestupu.

Bavori nezachytili úvod stretnutia a už v 3. minúte prehrávali po góle Olma. V 24. minúte mal vyrovnanie na kopačke Tel, ktorému na hranicu bieleho bodu naservíroval loptu Gnabry, no mladý Francúz pálil vysoko nad bránku.

Lipsko udrelo aj v závere prvého dejstva a opäť to bol Olmo. Španielsky stredopoliar sa šikovne obtočil okolo statického obrancu de Ligta a strelou pomedzi nohy Ulreicha zabezpečil Lipsku dvojgólové vedenie.

Thomas Tuchel dáva inštrukcie Harrymu Kaneovi
Thomas Tuchel dáva inštrukcie Harrymu Kaneovi (Autor: TASR/AP)

V druhom dejstve zvýšil Bayern aktivitu a blízko ku kontaktnému gólu bol v 60. minúte. Lipsko zachránil kapitán Orban, ktorý zablokoval dorážku Musialu.

Po hodine hry vytiahli Bavori aj najväčšiu ofenzívnu zbraň v podobe Kanea. Kapitán "Albiónu" sa už po pár minútach na ihrisku prizeral gólu na 3:0 z kopačky Olma, ktorý definitívne zlomil odpor Bayernu.

Domov»Futbal»Nemecko»Kane nezažil víťaznú premiéru. Olmo zostrelil Bayern a Lipsko berie prvú trofej sezóny