Bundesliga: Bayern Mníchov v derby zdolal Borussiu Dortmund

Bayern Mníchov vs. Borussia Dortmund: ONLINE prenos zo zápasu 26. kola Bundesligy. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|1. apr 2023 o 15:30 (aktualizované 1. apr 2023 o 21:00)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu 26. kola Bundesligy: Bayern Mníchov - Borussia Dortmund.

MNÍCHOV. Bayern Mníchov a Borussia Dortmund dnes hrali šláger 26. kola Bundesligy. V Nemecku sa tento zápas nazýva Der Klassiker.

Tentokrát mal tento prestížny zápas ešte špeciálnejší náboj. Išlo totiž o priamy súboj o prvé miesto tabuľky, v ktorej mal Dortmund o bod viac.

Bayern však uspel 4:2, keď v zápase vyhrával aj 4:0 a dostal sa na čelo tabuľky pred svojho rivala.

Úspešnú premiéru na lavičke Bayernu si odkrútil tréner Thomas Tuchel, ktorý naposledy viedol londýnsku Chelsea, no v minulosti bol aj trénerom Dortmundu.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Bayern Mníchov - Dortmund dnes (LIVE, Bundesliga 2022/2023, 26. kolo, sobota)

Nemecká Bundesliga  2022/2023
01.04.2023 o 18:30
26. kolo
Bayern
4:2
(3:0, 1:2)
90+5 minúta
Ukončený
Dortmund
Prehľad
Góly: 13. Kobel (vla.), 18. T. Müller (de Ligt), 23. T. Müller, 50. Coman (L. Sané) – 72. Can (pen.), 90. Malen (Guerreiro). ŽK: 64. Upamecano (BAY) – 12. Can (DOR). Rozhodca: Fritz – Schaal, Pelgrim.
To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:7.
Je konec. Bayern Mnichov porazil Borussii Dortmund 4:2 a dostává se tak na 1. místo.
Hosté nevstoupili do zápasu špatně, neboť byli o něco aktivnějším celkem, ale ve 13. minutě se brankář Gregor Kobel dopustit obrovské chyby, když minul balón při odkopu a ten se tak dokutálel do jeho svatyně. O pět minut později se de Ligt dostal ke hlavičce, kterou uklidil do hostující brány Müller. Domácí kapitán se ve 23. minutě dostal také k dorážce po střele Saného a poslal Bayern do tříbrankového vedení. Před poločasem ještě mohl zvýšit vedení Coman, ale trávník byl proti.
Už po pěti minutách druhé půle se Coman dostal do velké šance, kterou proměnil a poslal Bayern do čtyřbrankového vedení. Domácí si následně vytvořili několik dalších šancí a také gólů, které ale neplatily díky ofsajdu. Borussie vstřelila dvě branky. V 72. minutě se trefil z penalty Can a v 90. minutě Malen.
90+5
Konec zápasu.
90+5
Niklas Süle se sice dostal ke hlavičce po centru Guerreira, ale jeho pokus nebyl nebezpečný.
90+4
Nyní ještě hosté získali volný kop z levé strany.
90+3
Mats Hummels se ovšem posléze dopustil faulu, když sejmul Benjamina Pavarda.
90+3
Benjamin Pavard nyní ještě poslal Malena k zemi a k vidění bude minimálně ještě jedna standardní situace Borussie.
90+2
Sadio Mané vystihl pokus o přihrávku z kopačky Raphaëla Guerreira.
90+1
Nyní se Mahmoud Dahoud dopustil faulu na Kimmicha a Bayern tak bude mít balón opět na své straně.
90
90
goalDortmund právě vstřelil branku!
Hosté ještě ke konci zápasu skórují a snižují na rozdíl dvou branek. DONYELL MALEN si totiž vyměnil míč s Guerreirem a následně takovou žabičkou uklidil balón přesně k pravé tyči. Asistence: Raphaël Guerreiro.
89
João Cancelo se snažil najít svou přihrávkou hned tři rozeběhnuté hráče, ale míč ukořistil Süle.
88
Posléze sice přišla chyba Mnichova, ale rána Donyella Malena letěla vysoce nad bránu.
87
Fanoušci Bayernu si tento zápas užívají, zatímco jejich oblíbenci drží balón na své polovině.
86
changeStřídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ryan Gravenberch.
85
85
importantSerge Gnabry si sběhl na nakopnutý míč a fantastickým lobem překonal gólmana Kobela, ovšem jeho gól z důvodu ofsajdu neplatí!
84
Roh nabídl pouze únik Malena, ale Leroy Sané se skvěle vrátil a vypomohl tak obraně, za což byl odměněn potleskem. Dnes je Bayern neporazitelný.
83
importantGregor Kobel poslal špatnou přihrávku a Jamal Musiala se tak ocitl ve velké šanci, ovšem následně svou chybu hostující gólman napravil a předvedl skvělý zákrok!
83
Moc toho nyní k vidění není. Borussia totiž drží míč na své polovině a dostává se při rozehrávce pod tlak.
81
Emre Can zatopil svému brankáři Kobelovi, jelikož neposlal zrovna dobrou přihrávku ke své svatyni.
80
Mnichov získal rohový kop z pravé strany, ale s centrem si defenzíva Borussie poradila a odkopla balón do bezpečí.
79
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala,
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází João Cancelo.
79
Leroy Sané se z ničeho nic ocitl před Koblem po fantastickém pasu z vlastní poloviny, ale místo zakončení ještě hledal Gnabryho, jenž se nedostal k míči.
78
Borussii se v Allianz Aréně vůbec nedaří. Posledních šest zápasů totiž dopadlo vždy výhrou Bayernu. Naposled to bylo v dubnu minulého roku se skóre 3:1.
77
Marná snaha Youssoufy Moukoka, který je po vběhnutí na trávník zcela neviditelný.
76
Raphaël Guerreiro nebyl dostatečně rychlý na přihrávku spoluhráče a následuje tak pouze autové vhazování Bayernu.
74
Borussia sice nadále drží balón, ale k nějakému senzačnímu srovnání je už hodně pozdě.
73
Hosté na chvíli pocítili příjemný vánek a dostali se do dalšího útoku, ovšem následně přišla špatná přihrávka.
72
72
Kosmetická úprava výsledku. K pokutovému kopu se postavil EMRE CAN, který zakončil razantně k levé tyči, kde sice skočil také Sommer, ale na balón nedosáhl.
72
72
importantByla nařízena penalta pro Dortmund! Jude Bellingham se snažil obtočit uvnitř vápna, ale Serge Gnabry se dopustil faulu.
71
Sadio Mané se snažil využít svou rychlost a dostat se za Süleho, ale také jej trávník zradil, neboť podklouzl.
70
Zbývá dvacet minut tohoto utkání, které je už nějakou dobu rozhodnuté.
69
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Sadio Mané.
68
Gregor Kobel se opět musel činit, neboť se Kingsley Coman dostal z levého křídla ke střele, kterou hostující brankář vyrazil. Nakonec se ale opět jednalo o ofsajd.
67
Donyell Malen se posléze dostal k míči a zkusil to z dálky. Rána nebyla vůbec špatná a Yanna Sommera musel pořádně zaštípat.
66
Standardní situace Bayernu sice nepřinesla nic vážnějšího, ale hráči Mnichova drží bezpečně balón na svých kopačkách.
65
Nyní domácí celek získal rohový kop z levé strany a hráči Borussie by si asi už přáli konec tohoto zápasu.
64
yellowCardDayot Upamecano nyní uviděl za svůj faul kartu žluté barvy a v příštím zápase s Freiburgem se tak neukáže.
63
importantA další a další a další útoky Bayernu se valí na hostující svatyni! Po další nádherné kombinaci mnichovských hráčů se Eric Choupo-Moting opět dostal do zakončení, ale Gregor Kobel tentokrát zasáhl a připsal si zákrok!
62
Marius Wolf se dopustil další chyby a Thomas Müller mohl vstřelit hattrick, ale jeho zakončení letělo jen nad bránu soupeře.
61
changeStřídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mahmoud Dahoud,
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Youssoufa Moukoko.
60
Eric Choupo-Moting se znovu dostal do akrobatického zakončení, ale znovu se nacházel jen v ofsajdovém postavení.
58
58
importantJoshua Kimmich fantastickou centrovanou přihrávkou našel Erica Choupo-Motinga, který si balón zpracoval na prsa a následně z otočky poslal míč přesně k pravé tyči! K jeho smůle se ale odmával ofsajd.
57
Domácí hráči opět velmi lehce kombinují na polovině svého rivala a je to hra pouze na jednu bránu.
55
Po chybě Upamecana sice Borussia získala rohový kop, ale ani tentokrát si hosté nevypracovali žádnou větší šanci.
54
Donyell Malen si sběhl do vápna z pravé strany, ale jeho přihrávku na přední tyč zachytila opět obrana Bayernu.
52
Marco Reus si sice sklepl míč s Guerreirem, ale následný centr byl zblokován a dopředu jde opět Bayern.
50
50
goalBayern právě vstřelil branku!
A je to už o čtyři branky! Leroy Sané naprosto fantastickou přihrávkou našel z levého křídla rozeběhnutého KINGSLEYA COMANA, jenž zakončil k levé tyči. Veškeré naděje o srovnání nebo dokonce otočení zápasu jsou tímto s velkou pravděpodobností uhašené. Asistence: Leroy Sané.
50
Marius Wolf poslal velmi dobrý centr z pravé strany na přední tyč, ale Sébastien Haller nedokázal využít tuto příležitost.
49
Dortmund se opět při rozehrávce ocitá pod tlakem a Sébastien Haller neúspěšně sklepával míč pro svého spoluhráče.
47
Leroy Sané opět tahal míč několik metrů a Bayern se snaží něco vymyslet z levé strany.
46
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Salih Özcan,
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Donyell Malen.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První část utkání je za námi a Bayern vede nad Dortmundem poměrem 3:0.
45+2
První poločas skončil.
45+2
importantKingsley Coman mohl přidat čtvrtou branku, když si skvěle sběhl za obranu a následně si chtěl také oběhnout gólmana, ovšem domácí trávník jej zradil, neboť se mu noha zasekla ve velké šanci.
45+1
Borussia sice dostala míč centrem do vápna, ale Benjamin Pavard dokázal odkopnout balón před Bellinghamem.
44
ze hřiště odchází Nico Schlotterbeck, přichází Mats Hummels.
43
Joshua Kimmich opět vystihl přihrávku soupeře a Dortmund stále marně hledá cestu dopředu.
42
Hned dva hráči hostů se snažili skluzem zastavit Kingsleyho Comana, který jim ale upláchl a opět vypálil, ale znovu jen doprostřed brány.
42
Gregor Kobel musel jít opět před své vápno, neboť se Eric Choupo-Moting snažil sběhnout na nákop, ale tentokrát to hostující gólman zvládl.
41
Julian Brandt se nyní snažil vysunout po pravém křídle Wolfa, ale jeho centr skončil v rukou připraveného Sommera.
40
Posléze se Bayern dostal do rychlého útoku a Eric Choupo-Moting do zakončení, ovšem Gregor Kobel si připisuje úspěšný zákrok.
39
Marco Reus centroval z levého křídla a Julian Brandt se dostal ke hlavičce, ale ta nebyla vůbec přesná.
38
Thomas Müller se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku na Ryersona a Bayern pokračuje ve velmi dobrém výkonu.
37
Znovu si Bayern fantasticky vykombinoval zálohu soupeře a Leroy Sané měl před sebou spoustu místa, ale tentokrát volil místo střely přihrávku, která skončila u gólmana Kobela.
36
Menší chyba de Ligta, které využil Jude Bellingham, ale celá útočná akce Dortmundu byla opět přibrzděná.
35
Julian Ryerson si poradil s přihrávkou soupeře, ale následuje pouze autové vhazování domácího celku.
34
Nyní tempo hry trochu upadlo a Borussia se dostala ke střele, ale pokus Raphaëla Guerreira neměla žádnou šanci na úspěch.
32
Hosté se snaží něco vymyslet, ale mají to nesmírně těžké a nadále se jim nedaří přiblížit brance Sommera.
31
Domácí hráči nyní svou kombinací těší své diváky, kteří je hlasitě povzbuzují a skandují.
30
Půl hodina utkání je za námi. Bayern zatím jednoznačně dominuje a vede nad Dortmundem 3:0.
29
Joshua Kimmich chtěl dloubáčkem za obranu oslovit Choupo-Motinga, ale míč skončil jen v rukou brankáře Kobela.
28
Benjamin Pavard se znovu opřel do míče z pravé strany před vápnem, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče.
27
Bayern má nyní míč a zápas plně pod svou kontrolou a kombinuje na polovině soupeře.
25
Pro Borussii je to zatím ten nejhorší možný scénář, naprosto děsivý sen, který je ale realitou a hosté se musí zvednout, jinak tento zápas skoční historickým debaklem.
23
23
Dortmund je na ručník, neboť Mnichov vede už 3:0! Julian Ryerson trestuhodně přišel o míč při vlastní rozehrávce a následně se k balónu dostal Leroy Sané, jehož dělovku Gregor Kobel nedokázal udržet a jako první byl u míče THOMAS MÜLLER, jenž poslal balón do svatyně hostů.
23
Thomas Müller posunul míč Comanovi pouze do ofsajdu a zakončení francouzského útočníka, které vyrazil brankář Kobel, bylo navíc.
22
Marius Wolf se nyní snažil z pravé strany vymyslet nebezpečnou situaci uvnitř vápna, ale obrana Bayernu si poradila.
20
Kingsley Coman se zcela nehlídaný dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře.
19
Pro Borussii je to nyní velmi těžká zkouška, která možná rozhodne o tom, kdo se v letošní sezóně stane mistrem.
18
18
Domácí celek jde do dvoubrankového vedení! Po rohovém kopu se Matthijs de Ligt v souboji se Schlotterbeckem dostal ke hlavičce, kterou u levé tyče dokázal tečovat THOMAS MÜLLER. Asistence: Matthijs de Ligt.
17
17
importantLeon Goretzka si vyměnil míč s Müllerem, ale jeho následná střela byla zblokována Niklasem Sülem na rohový kop!
16
Leon Goretzka se po centru Comana dostal ke hlavičce, která mířila na bránu, ale Gregor Kobel si poradil.
15
Benjamin Pavard se ovšem nyní dostal ke střele z pravé strany vápna, ale jeho pokus zblokoval Nico Schlotterbeck.
14
Borussia musí znovu navázat na dobrý vstup do tohoto zápasu, ve kterém byla o něco aktivnějším a lepším týmem.
13
13
Tak tohle je obrovská chyba brankáře Kobela a Bayern se ujímá vedení! Dayot Upamecano totiž poslal nákop za obranu, na který si sbíhal Leroy Sané, ovšem u balónu byl jako první gólman GREGOR KOBEL, ale ten promáchl při snaze odkopnout míč, který tak přes jeho nohu došel do prázdné svatyně.
12
yellowCardEmre Can je nyní velmi rozladěný po rozhodnutí sudího, neboť uviděl žlutou kartu za svůj tvrdý skluz, kterým poslal k zemi Kimmicha.
12
Dortmund zatím zůstává se svým presinkem velmi vysoko a po ztrátě míče tak vyvíjí obrovský tlak, který zatím platí na domácí Bayern.
11
Marius Wolf centrem našel Hallera, který si zpracoval míč a posunul jej na levou stranu, ale tam se Raphaël Guerreiro nedostal k centru.
10
Alphonso Davies neměl komu nahrát a tak to chtěl vzít na sebe, ale jeho pokus pravačkou byl sražen prvním hráčem.
9
Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího. Posléze přiletěl centr do vápna z levého křídla, ale ten vyboxoval Yann Sommer.
8
Marco Reus dostal velmi dobrou přihrávku z kopačky Wolfa dovnitř vápna, ale jeho pokus zblokoval Matthijs de Ligt. Následuje rohový kop Borussie.
7
Následně přichází velmi nepřesný nákop Leona Goretzky. V úvodu zápasu tak je k vidění plno nepřesností.
6
Jude Bellingham sice otevřel hru na levé straně, ale centr Raphaëla Guerreira skončil jen u domácí obrany.
5
Od začátku to jiskří a dalším nedovoleným zákrokem se provinil Raphaël Guerreiro, jenž poslal k zemi Kimmicha.
5
Důrazný souboj Erica Choupo-Motinga a Juliana Ryersona. Sudí nakonec odpískal faul hostujícímu hráči a Bayern tak bude mít míč i nadále.
4
Mnichovský celek to opět zkouší pomalu ze své obrany, ale další nákop končí jen u hostující defenzívy, která tak sbírá míče bez problémů.
3
Eric Choupo-Moting se snažil dostat za obranu soupeře po nákopu, ale Niklas Süle potvrdil své kvality a podržel si tohoto útočníka na zádech.
2
Hosté vyvíjí velký tlak na rozehrávku Bayernu, který ukořistil míč před malou chvílí.
1
Dayot Upamecano odhlavičkoval míč ze svého vápna, ale Borussia nadále drží balón na svých kopačkách.
1
Dortmund hned na začátku zápasu získal rohový kop z levé strany, o který se postará Raphaël Guerreiro.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies – Kimmich, Goretzka – Coman, T. Müller (C), L. Sané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Cancelo, Gravenberch, Gnabry, Mazráwí, Mané, Stanišić, Musiala.
Trenér: Thomas Tuchel

Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf, Süle, N. Schlotterbeck, Ryerson – Brandt, Bellingham, Can, Guerreiro, Reus (C) – Haller.
Náhradníci: Meyer – Adeyemi, Bynoe-Gittens, Hummels, Dahoud, Malen, Modeste, Moukoko, Özcan.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Čeká náš obrovský boj, který může napovědět o titulu letošní sezony. Bayern se totiž nachází na 2. místě s 52 body a skóre 72:27. Po domácí výhře 5:3 nad Augsburgem zavítal na půdu Leverkusenu. Tam sice poslal Mnichov do vedení ve 22. minutě Kimmich, ovšem Leverkusen byl lepším týmem, což potvrdil ve druhé části, kde se v 55. a 73. minutě prosadil z penalty Palacios. Bayern tak prohrál 1:2.

Dortmund je zatím na samé špici tabulky a 53 body a skóre 55:31. Po třaskavé remíze 2:2 se svým rivalem Schalke přivítal doma Kolín. Od začátku to ale byla jízda domácího celku na plné obrátky. V 15. minutě se postaral o úvodní branku Guerreiro. O dvě minuty později zvýšil vedení Haller. Ve 32. minutě se trefil také Reus a o pár minut později Malen. Před poločasem alespoň snížil Selke. Ve druhé části přidali v 69. minutě druhou branku Haller a o minutu později Reus. Borussia vyhrála vysoce 6:1.
Ve 26. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Bayern Mnichov a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Borussie. Tam se jako první prosadil ve 33. minutě Goretzka a Bayern vedl po poločase 1:0. V 53. minutě zvýšil vedení hostů Sané. V 74. minutě ovšem snížil Moukoko a v 90+5. minutě srovnal Modeste. Zápas skončil remízou 2:2. Dnes se bude bojovat v Allianz Aréně. Úvodní výkop je v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bundesliga: Bayern Mníchov v derby zdolal Borussiu Dortmund