Copa América 2024: Argentína zdolala Kanadu a postúpila do finále

Argentína - Kanada: ONLINE prenos zo semifinále Copa America 2024
Argentína - Kanada: ONLINE prenos zo semifinále Copa America 2024 (Autor: Sportnet)
Sportnet|9. júl 2024 o 20:00 (aktualizované 10. júl 2024 o 06:50)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo semifinále Copa América 2024: Argentína - Kanada.

NEW JERSEY. Futbalisti Argentíny a Kanady dnes hrali semifinálový zápas na Copa América 2024.

Finálovú účasť si zabezpečili obhajcovia titulu z Argentíny, ktorí vyhrali 2:0 po góloch Juliána Álvareza a Lionela Messiho.

Argentína sa v nedeľňajšom finále na Floride stretne s víťazom súboja Uruguaj - Kolumbia.

Futbal ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Argentína - Kanada dnes (Copa América 2024 LIVE, semifinále, streda, výsledky, NAŽIVO)

Copa América Semifinále 2024/2025
10.07.2024 o 02:00
Argentína
2:0
(1:0, 1:0)
90+4 minúta
Ukončený
Kanada
Prehľad
Góly: 22. Álvarez (de Paul), 51. Messi (Fernández). ŽK: 88. Molina (ARG) – 32. David (CAN), 63. Eustáquio (CAN), 77. Marsch (trenér) (CAN), 79. Koné (CAN). Rozhodca: Maza – Urrutia, Retamal (CHI). Diváci: 80 102.
Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne, případně dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:13.
Utkání je u konce! Argentina ve druhém poločase zvýšila aktivitu a po zásluze navýšila své vedení zásluhou teče Lionela Messiho, jenž se prosadil poprvé na šampionátu a stanovil skóre na 2:0.

Argentina si tedy zahraje opět finále s vítězem zápasu Uruguay – Kolumbie a Kanaďané si zahrají o třetí místo s prohercem tohoto duelu.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Nastavený čas rychle utekl a Kanaďané už moc šancí na vyrovnání nemají.
90+3
Centr Liama Millara prolétl celým pokutovým územím a skončil za brankovou čarou. Emiliano Martínez bude odkopávat.
90+2
Odpískaný další nedovolený zákrok argentinského fotbalisty.
90+1
Centr z levé strany zakončil jeden z Kanaďanů těsně vedle argentinské branky! Mohlo být sníženo.
89
Ke střele se z hranice vápna odhodlal Cyle Larin, jehož rána po zemi skončila v rukavicích brankáře Emiliana Martíneze.
88
yellowCardNa hřišti se odehrála řada ostrých soubojů a Nahuel Molina vidí za svůj prohřešek žlutou kartu.
88
Dalekonosná střela od Liama Millara skončila několik metrů nad argentinskou brankou.
87
Utkání se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Uvidíme, kolik minut nastaví hlavní rozhodčí Maza.
86
Další nedovolený zákrok, tentokrát fauloval Lautaro Martínez.
85
Po centru do pokutového území fauloval Cyle Larin, který se omlouvá Lisandru Martínezovi za nechtěný atak.
84
Argentinci se opět dokázali ubránit a odkopli míč na soupeřovu polovinu.
83
Stále jsou na míči fotbalisté ze země javorového listu, kteří se snaží o snížení stavu tohoto klání.
82
Míč mají na svých nohách Kanaďané, kterým se ale nedaří odcentrovat do pokutového území.
81
Pokus o založení rychlého argentinského protiútoku končí odpískaným ofsajdem.
79
yellowCardHlavní rozhodčí teď musí zkrotit vášně, protože Ismaël Koné (CAN) po nedovoleném zákroku kopl míč do zad svému soupeři a vysloužil si žlutou kartu.
78
changeStřídání v týmu Argentina:
ze hřiště odchází Julián Álvarez, přichází Lautaro Martínez,
ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Nicolás González,
ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Exequiel Palacios.
77
yellowCardŽlutou kartu za protesty obdržel také kanadský trenér Jesse Marsch.
77
Na řadu přichází další střídání.
77
importantDnešní utkání sleduje 80 102 diváků.
77
Ángel Di María skvěle zapracoval v obraně a vybojoval nedovolený zákrok na svou stranu.
76
V rozehrávce z vlastního pokutového území teď hodně zariskoval jeden z Argentinců. Kanaďané jeho chybu potrestat nedokázali.
75
Je před námi poslední čtvrthodina tohoto semifinále, Argentinci jsou hodně blízko postupu do finále.
74
Jeden z Kanaďanů spadl ve velké blízkosti pokutového území. Faul se pískat nebude, naopak se odpískal na druhou stranu.
73
Míč drží na svých kopačkách fotbalisté Kanady, kteří momentálně vybojovali faul u postranní čáry.
72
changeStřídání v týmu Kanada:
ze hřiště odchází Stephen Eustáquio, přichází Mathieu Choinière.
71
ze hřiště odchází Gonzalo Montiel, přichází Nahuel Molina.

Střídání v týmu Kanada:
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Jonathan Osorio.
70
Stadionem probíhá obrovská mexická vlna, fanoušci se náramně baví!
69
Alphonso Davies se vrátil na hrací plochu a ihned si na ni zpět sednul, vypadá to, že obránce Bayernu Mnichov bude muset střídat.
68
Po delším ošetření pokračujeme ve hře argentinským autovým vhazováním.
67
Ošetření Alphonsa Daviese trvá velmi dlouho, oba týmy se alespoň můžou občerstvit.
66
Na argentinské obranné polovině zůstal u postranní čáry ležet jeden z kanadských hráčů a hlavní rozhodčí běží zjistit jeho zdravotní stav.
65
Kanaďané už se opět dostali na útočnou polovinu a snaží se o snížení skóre. V tomto úmyslu jim teď zabránil brankář Martínez, který přečetl centr z pravé strany.
64
ze hřiště odchází Nicolás Tagliafico, přichází Nicolás Otamendi.

ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Tani Oluwaseyi.
63
yellowCardPřerušit akci za cenu faulu teď musel Stephen Eustáquio (CAN), jenž za svůj chytrý faul vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
62
Jeden z Argentinců opět ztratil míč na obranné polovině a do šance se z toho dostal Ismaël Koné, jehož rána byla pouze zablokovaná argentinskou obranou.
61
Přihrávkou dopředu byl vybídnutý Julián Álvarez, který se zbavil jednoho z obránců, ale poté vypálil pouze doprostřed branky.
60
Argentinci ztratili míč na vlastní polovině a dopředu se řítili dva Kanaďané. Cristian Romero ale skvěle zasáhl a nepustil Jonathana Davida do samostatného úniku.
59
Hlavní rozhodčí přerušuje hru a odpískal nedovolený zákrok u půlicí čáry, když Lionel Messi byl podražený svým soupeřem.
58
Kanaďané mají míč na svých kopačkách a snaží se snížit stav tohoto utkání! Nic ještě není ztraceno.
57
Zakončení Jonathana Davida minulo argentinskou branku, kterou stráží brankář Emiliano Martínez.
56
Kanaďané budou chtít s utkáním něco udělat a pomoct jim k tomu můžou čerstvé síly na hřišti.
55
ze hřiště odchází Jacob Shaffelburg, přichází Liam Millar,
ze hřiště odchází Richie Laryea, přichází Ali Ahmed.
54
Na straně Kanady dojde po přerušení hry ke střídání.
53
Argentinci se tak výrazně přibližují k postupu do finále!
52
importantBranku ještě zkoumalo video, ale Lionel Messi se v ofsajdové pozici nenacházel!
51
51
goalArgentina právě vstřelila branku!
Argentina ale zůstala v útoku a navyšuje skóre tohoto klání! K míči se dostal na hranici pokutového území Enzo Fernández, který se odhodlal vystřelit. Jeho ránu dokázal těsně před brankářem Kanady ztečovat do sítě LIONEL MESSI, jenž se prosazuje poprvé na letošním šampionátu – 2:0! Asistence: Enzo Fernández.
51
Ten rozehrál Lionel Messi na bližší tyč, ale hlavu svého spoluhráče nakonec nenašel.
50
Rychlý protiútok po pravé straně vedl Rodrigo de Paul, vyměnil si míč s Di Maríou a po přízemním centru dokázal vybojovat alespoň rohový kop.
49
Poprvé se dostali Kanaďané do blízkosti pokutového území, jenže se nedokázali dostat do zakončení.
48
Kanaďané se tlačili po levé straně do prvního útoku ve druhém poločase, který se jim zatím nepovedl založit.
47
Rozehraný přímý kop, který letěl z kopačky Lionela Messiho, dokázal odhlavičkovat jeden z kanadských obránců.
46
Druhý poločas rozehráli fotbalisté Argentiny, kteří se ihned snažili založit rychlý útok a vzešel z toho nedovolený zákrok na Juliána Álvareze.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 3:04.
První poločas tohoto semifinále Copa Américy mezi Argentinou a Kanadou je u konce! Aktivněji do zápasu vstoupili Kanaďané, kteří ale nevyužili svých šancí a byli za to tvrdě potrestáni gólovou střelou útočníka Manchesteru City Juliána Álvareze. Hra se nám poté vyrovnala a do druhého poločasu to bude ještě hodně otevřená bitva.
45+3
První poločas skončil.
45+3
Jonathan David se nakonec po dlouhém autu dostal do zakončení z nulového úhlu, které dokázal brankář Emiliano Martínez vytěsnit na roh.
45+2
Rychlými přihrávkami se dostal Lionel Messi opět do dalšího zakončení, které tentokrát branku, kterou stráží Maxime Crépeau, vůbec neohrozilo.
45+1
Už v nastaveném čase je odpískaný další kanadský nedovolený zákrok. Hrát můžou Argentinci.
45
Lionel Messi se dokázal v pokutovém území prokličkovat až do zakončení, jenže o kousek minul levou tyč kanadské branky.
44
Argentinci si vyměňují míče mezi svými obránci a čekají na vhodný okamžik na překvapení kanadské obrany.
43
První poločas se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci a Argentinci stále drží nejtěsnější možný náskok.
42
Chilský hlavní rozhodčí Maza opět přerušuje hru a odpískal nedovolený zákrok na Jacoba Shaffelburga.
41
Přihrávka za obranu od Lionela Messiho byla čitelná a obrana Kanady ji dokázala přečíst s přehledem.
40
Lionel Messi chtěl moc okatě vybojovat faul na svou osobu a hlavní rozhodčí jeho úmysl neodpískal.
39
Centr od Jacoba Shaffelburga skončil až u rohového praporku, odkud dojel za brankovou čáru. Emiliano Martínez bude odkopávat.
38
Země javorového listu se stále snažila o útočnou kombinaci, jenže o míč následně červení přišli a hrát s ním můžou Argentinci.
37
Kanaďané se dostali do kombinace na útočné polovině a snaží se o vyrovnání. To jim zatím neumožňuje argentinská obrana.
36
Přetažený centr od Lionela Messiho našel na zadní tyči Lisandra Martíneze, jehož hlavičkový pokus doprovodil brankář Crépeau mimo branku.
35
Přihrávku na levou stranu obdržel od Messiho Nicolás Tagliafico, jehož zablokovaná rána končí dalším argentinským rohem.
34
Rychle rozehraný přímý kop vyslal do brejku Di Maríu, jehož nečekaný pokus přímo na branku skončil těsně nad kanadskou svatyní.
33
Po delší pauze kvůli zjišťování zdravotního stavu argentinského fotbalisty můžeme pokračovat.
32
yellowCardPrvním hráčem, který v tomto utkání obdržel žlutou kartu, se stává Jonathan David (CAN), jenž si pomohl v souboji s jedním z Argentinců nedovoleně.
31
Další útočné snažení bylo uklidněné argentinskou obranu, která opět rozehrává.
30
Máme za sebou první třetinu tohoto semifinále, ze začátku měli více ze hry Kanaďané, jenže poté přišla studená sprcha v podobě branky Juliána Álvareze. Dokáže Kanada vyrovnat?
29
Dlouhý nákop za argentinskou obranu ale uklidnil Nicolás Tagliafico, jenž poslal míč hrudníkem brankáři Martínezovi.
28
Teď už se k míči dostali také fotbalové Kanady, kteří se posnaží o nějaký postupný útok a případně následné vyrovnání.
27
Emiliano Martínez vyčkává s rozehrávkou na pohyb svých spoluhráčů.
26
Míč měli na kopačkách ale znovu červení, dokud nepřišla nepřesná přihrávka, která umožnila Argentině dostat míč pod svou kontrolu.
25
Centr ale pouze prolétl pokutovým územím a nikoho v červeném nenašel.
24
Faulovaný byl u postranní čáry jeden z kanadských hráčů a Kanada bude mít k dispozici další standardní situaci.
23
Argentina je poprvé v zápase ve vedení, a je tak opět o krok blíže postupu do finále Copa Américy.
22
22
Argentinci otevírají přesně v polovině prvního poločasu skóre a jdou v semifinále do vedení! Rodrigo de Paul se dostal k míči na půlící čáře a parádní kolmicí našel přihrávkou do běhu volného JULIÁNA ÁLVAREZE, ten si míč zpracoval a následně ho poslal mezi nohy brankáře Crépeaua – 1:0!
21
Dlouhá přihrávka dopředu ale nikoho v modrobílém nakonec nenašla.
20
Míč mají na svých kopačkách fotbalisté Argentiny, kteří se snaží o vedoucí branku.
19
Argentinci se snaží uklidnit hru a kombinují mezi svými obránci.
18
Jonathan David se z pravé strany chtěl dostat k centru, který po kličce poslal do vápna až za brankovou čarou. Emiliano Martínez bude odkopávat od své branky.
17
Po dalším útoku Kanady se k míči dostal Julián Álvarez a všiml si vyběhnutého brankáře Kanady, jenže argentinský útočník branku netrefil z dálky o několik metrů.
16
Přečíslení Kanady nakonec branku Argentiny neohrozilo, protože přihrávka Cylea Larina svého adresáta nenašla a míč má ve svých rukavicích Emiliano Martínez.
15
Messiho pobídka do pokutového území hlavu Juliána Álvareze nenašla a pro míč si dokázal doběhnout brankář Maxime Crépeau.
14
Julián Álvarez dokázal ubránit nápor Kanaďanů a dopředu už míří opět fotbalisté v modrobílých dresech.
13
Další pokus o založení argentinského útočného snažení končí v autu. Argentinců budou vhazovat.
12
12
importantLionel Messi dostal na pravé straně pokutového území přihrávku na levou nohu, neváhal a následně vypálil. Jeho rána ale o kousek minula pravou tyč a argentinská hvězda si na první branku bude muset ještě počkat!
11
Parádními přihrávkami se teď dostávali Kanaďané do vápna, jenže průnik Jonathana Davida dokázal zastavit Nicolás Tagliafico.
10
Přihrávku na levou stranu dostal úplně volný Julián Álvarez, který hledal svého nabíhajícího spoluhráče na velkém vápně, jenže přihrávka přešla úplně všechny hráče v modrobílém.
9
Hra se nám po velmi aktivním začátku pomalu uklidňuje a míč mají na kopačkách fotbalisté Argentiny.
8
Další nebezpečná akce na útočné polovině Kanady. Na levé straně byl opět vybídnutý přihrávkou Jacob Shaffelburg, jehož napodobená rána levačkou tentokrát skončila vedle pravé tyče.
7
Naopak se píská u půlící čáry nedovolený zákrok argentinského fotbalisty a Kanaďané mají k dispozici další standardní situaci.
6
Do pokutového území se poté dostal opět Ángel Di María, který byl sražen k zemi Alphonsem Daviesem. Rozhodnutí rozhodčího bylo rychlé, penalta se pískat nebude!
5
Kanaďané zvýšili svou aktivitu a na levé křídlo dostal přihrávku Jacob Shaffelburg, jehož tvrdá rána levačkou skončila vysoko nad argentinskou brankou.
4
Míč letící směrem na penaltu dokázal nadzvednout jeden z bránících hráčů, a útočná akce Kanady tak ihned skončila.
4
První rohový kop v tomto utkání budou mít k dispozici hráči ze země javorového listu.
3
Z pokračující argentinské akce centroval směrem do pokutového území Ángel Di María, jenže nohu Lionela Messiho nenašel.
3
Následně ale přišla ztráta na vlastní polovině, kterou poté dokázala obrana Argentiny opět napravit.
2
Ihned od začátku zápasu přebírá otěže Argentina, která momentálně drží míč na svých kopačkách a vyčkává na první možnost zaútočit.
1
Úvodní výkop tohoto utkání měli na starost fotbalisté Kanady, kteří odehrají utkání v červených dresech, Argentina má na sobě tradiční modrobílou kombinaci.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy už nastupují společně s rozhodčími tohoto utkání na hrací plochu a před zahájením zápasu si ještě poslechneme hymny obou zemí. Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.
Úvodní sestavy:

Argentina: E. Martínez I – Montiel, Romero, Li. Martínez, Tagliafico – de Paul, Fernández, Mac Allister – Messi (C), Álvarez, Di María.
Náhradníci: Armani, Rulli – Acuña, Carboni, Garnacho, González, Lo Celso, La. Martínez, Martínez Quarta, Molina, Otamendi, Palacios, Paredes, Pezzella, G. Rodríguez.
Trenér: Lionel Scaloni

Kanada: Crépeau – Johnston, Bombito, Cornelius, Davies (C) – Koné, Eustáquio – Laryea, David, Shaffelburg – Larin.
Náhradníci: McGill, St. Clair – Ahmed, Bair, Choinière, De Fougerolles, Hiebert, Millar, K. Miller, Oluwaseyi, Osorio, Piette, Russell-Rowe, Waterman.
Trenér: Jesse Marsch

Rozhodčí: Maza – Urrutia, Retamal (CHI).
Vzájemné zápasy

Obě národní mužstva se spolu v samostatné historii utkali pouze ve dvou případech. Přátelské utkání v roce 2010 bylo prvním zápasem mezi oběma mužstvy a Argentina zvítězila po brankách Maxi Rodrigueze, Ángela Di Marii, Carlose Teveze a Sergia Agüera vysoko 5:0. Naposledy se spolu celky střetly právě na letošní Copa Américe. Argentinci v prvním zápase ve skupině porazili svého dnešního soupeře po brankách Juliána Álvareze a Lautara Martineze 2:0.
Kanada

Kanaďané na turnaji zatím nějaké úchvatné výkony nepředvádějí a můžou být rádi, že podstoupili do semifinále. Ve skupině se utkali právě se zmíněnou Argentinou, Chile a s Peru. Země javorového listu uhrála ve skupině pouhé čtyři body, ale i toto ji stačilo na postup mezi nejlepších osm, kde po velké bitvě nakonec zdolala Venezuelu až po penaltovém rozstřelu.
Do šampionátu vstoupila Kanada dle očekávání prohrou 0:2 s úřadujícími světovými šampiony z Argentiny, od té doby ale neinkasovala a především díky pevné defenzivě tak slaví úspěch. Druhý zápas ve skupině přihrál Kanadě do cesty Peru a byla z toho výhra 1:0. Ta ukončila 24 let dlouhé čekání na výhru nad jihoamerickým soupeřem. Jedinou branku zápasu vstřelil v 74. minutě 24letý forvard francouzského Lille Jonathan David , který zároveň patří s Alphonso Daviesem mezi největší hvězdy týmu.
V posledním vystoupení ve skupině uhrála Kanada potřebnou remízu 0:0 s Chile, která jí k zajištění postupu stačila. Na řadu tak přišla vyřazovací fáze a Kanada se utkala s vítězem skupiny B, tedy s Venezuelou. Kanaďané šli po třinácti minutách do brzkého vedení zásluhou útočníka Nashvillu Jacoba Shaffelburga. Tato branka ale vítězná nebyla, jelikož po změně stran vyrovnal Salomon Rondon a poslal zápas do penalt. Tam rozhodla šestá série, kde jeden z Venezuelců neproměnil a o postupu Kanady do semifinále tak rozhodl Ismael Kone.
Argentina

Argentinci zatím procházejí turnajem skvěle a světoví šampioni jsou stále asi největším favoritem na vítězství na tomto americkém šampionátu. Skupinou proletěli Argentinci bez nějakých závažných šrámů, když ve všech třech zápasech nedostali branku a s devíti body postoupili z prvního místa do čtvrtfinále, ve kterém následně vyřadili Ekvádor až po penaltovém rozstřelu.
V úvodním zápase skupiny si La Albiceleste poradili 2:0 s Kanadou, když o výhře rozhodli po změně stran Julian Álvarez a Lautaro Martinez. Druhý zápas ve skupině se Argentině postavilo do cesty Chile a jedinou a vítěznou branku zápasu vstřelil v 88. minutě kanonýr Lautaro Martinez, který tak stanovil konečné skóre na 1:0. V posledním zápase ve skupině byla soupeřem Argentiny reprezentace Peru a díky dvěma brankám, koho jiného než Lautara Martineze, ukazovala výsledková tabule konečné skóre 2:0. Naposledy se svěřenci trenéra Lionela Scaloniho utkali s Ekvádorem o postup do semifinále. Skóre otevřel deset minut před pauzou obránce Manchesteru United Lisandro Martinez, jenž poslal Argentinu do vedení, kaňka přišla ve druhé minutě nastavení druhého poločasu, když se trefil Kevin Rodriguez a srovnal na 1:1. Tato branka byla navíc první, kterou Argentina za celý turnaj zatím inkasovala. Na řadu přišla oblíbená činnost brankáře Emiliana Martineze, ten chytil v penaltovém rozstřelu hned dvě penalty a Argentina se mohla radovat z postupu do semifinále, ve kterém se dnes utká s Kanadou.
Krásné středeční ráno přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u semifinále Copa América a společně budeme sledovat utkání mezi Argentinou a Kanadou. Utkání započne ve 2:00.
Domov»Futbal»Reprezentácie»Copa América 2024: Argentína zdolala Kanadu a postúpila do finále