Hriešnik Manchestru United sa vracia do tréningového procesu, naďalej je však vyšetrovaný

Antony.
Antony. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. sep 2023 o 13:55

Hráč je podozrivý z domáceho násilia a ublíženia na zdraví.

LONDÝN. Brazílsky futbalista Antony sa vrátil do tréningového procesu Manchestru United.

Dvadsaťtriročného krídelníka však naďalej vyšetruje polícia pre podozrenie z domáceho násilia a ublíženia na zdraví.

"Ako klub odsudzujeme násilie a zneužívanie. Uznávame dôležitosť ochrany všetkých dotknutých osôb.

Z pozície Antonyho zamestnávateľa sme sa však rozhodli, že môže pokračovať v tréningovej príprave, pokiaľ sa prípad neuzavrie," citovala z vyhlásenia klubu agentúra DPA.

Antonyho nahlásila bývalá priateľka Gabriela Cavallinová 20. mája na polícii pre údajné domáce násilie. Brazílske médiá zverejnili ich internetovú komunikáciu, v ktorej sa mal hráč

Cavallinovej viackrát vyhrážať a zastrašovať ju. Brazílska futbalová konfederácia (CBF) v reakcii na obvinenia vyradila Antonyho z reprezentačného kádra pre úvodné dva zápasy kvalifikácie MS 2026.

Brazílske médiá zverejnili aj ďalšie prípady, keď sa mal Antony dopustiť násilia voči ženám.

Denník Extra informoval, že študentka práva a influencerka Rayssa de Freitasová podala v máji 2022 na krídelníka Manchestru United trestné oznámenie.

Obvinila ho, že jej pôsobil zranenie pri nočnom incidente v Sao Paule. Ďalší prípad zverejnila televízia RecordTV, ktorá priniesla vyjadrenie bankárky Ingrid Lanovej.

Podľa nej ju mal Antony napadnúť v jeho dome v Manchestri v októbri 2022. Krídelník už predtým na sociálnych sieťach dôrazne odmietol všetky obvinenia.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Hriešnik Manchestru United sa vracia do tréningového procesu, naďalej je však vyšetrovaný