Julio Enciso (Brighton) po góle do siete Manchester City.
Julio Enciso (Brighton) po góle do siete Manchester City. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 22. kolo:

Brighton - Manchester City 1:1 (1:1)

Góly: 38. Enciso - 25. Foden

BRIGHTON. Futbalisti Brightonu si v sezóne 2023/2024 prvýkrát v histórii zahrajú Európsku ligu.

V dohrávke 22. kola anglickej Premier League remizovali s majstrovským Manchestrom City 1:1 a definitívne si zabezpečili šieste miesto v tabuľke.

Hostia viedli od 25. minúty po góle Phila Fodena. O vyrovnanie sa v 38. minúte postaral mladý Paraguajčan Julio Enciso, ktorý exportnou strelou z 25 metrov vymietol šibenicu.

Brighton má pred pred siedmou Aston Villou, na pôde ktorej v nedeľu zakončí sezónu, štvorbodový náskok.

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»VIDEO: Ašpirant na gól roka? 19-ročný Enciso zabezpečil Brightonu Európsku ligu nádhernou delovkou