Rasmus Hojlund sa teší z gólu.
Rasmus Hojlund sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|26. dec 2023 o 23:02

Martin Dúbravka sa z výhry na domácej pôde netešil.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United zvíťazili v utorkovom dueli 19. kola anglickej Premier League nad Aston Villou 3:2, hoci po prvom polčase prehrávali 0:2.

Dva góly domáceho tímu strelil Alejandro Garnacho, víťazný dal v 82. minúte Rasmus Höjlund.

Na čele tabuľky je Liverpool, ktorý triumfoval na pôde Burnley 2:0.

Parádny obrat

United prehrávali na Old Trafford po góloch Johna McGinna a Leandera Dendonckera po 26 minútach 0:2, čo sa nepáčilo fanúšikom manchesterského klubu.

Tí reagovali na slabú hru a nepriaznivý stav bučaním. Domáci tím, ktorý hral prvý zápas po tom, ako odkúpil 25-percentný podiel v klube britský miliardár Jim Ratcliffe, však v druhom polčase predviedol pred zrakmi nového športového riaditeľa Davea Brailsforda parádny obrat.

Garnachov gól v 48. minúte ešte neplatil pre ofsajd, no o 11 minút neskôr už argentínsky mladík znížil.

V 71. minúte skóroval druhýkrát po tom, ako "upratal" k žrdi odrazenú loptu.

Tlak United vygradoval tretím presným zásahom, Höjlund sa v 15. ligovom zápase dočkal svojho premiérového gólu v Premier League.

United sa po troch stretnutiach dočkali víťazstva v lige a posunuli sa na šieste miesto.

Aston Villa je v tabuľke tretia, keď nevyužila šancu dotiahnuť sa na vedúci Liverpool. Ten pár hodín predtým uspel na ihrisku Burnley 2:0.

"The Reds" sa do vedenia dostali už v 6. minúte po góle Darwina Nuneza, poistku pridal v 90. minúte Diogo Jota.

Liverpoolčania po dvoch remízach za sebou nedopustili ďalšiu stratu a vedú s dvojbodovým náskokom pred Arsenalom. Ten má zápas k dobru, vo štvrtok privíta West Ham.

Hetrik bývalému klubu

V ďalšom stretnutí Newcastle United so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom podľahol na domácom trávniku Nottinghamu Forest 1:3.

O všetky tri góly hostí sa postaral novozélandsky útočník Chris Wood. Ten sa zaskvel hetrikom proti bývalému klubu, dres "magpies" obliekal od januára 2022 do januára 2023.

Newcastle sa tak naďalej trápi a v tabuľke mu patrí ôsme miesto. "Straky" prehrali štvrtýkrát z uplynulých piatich ligových stretnutí, počas neúspešného obdobia podľahli aj v Lige majstrov AC Miláno (1:2) a vypadli vo štvrťfinále Ligového pohára s FC Chelsea (1:1, 2:4 na strely z 11 m).

Nottingham zvíťazil prvýkrát pod vedením nového portugalského trénera Nuna Espirita Santa, posunul sa na 16. priečku.

Bournemouth si pripísal štvrté víťazstvo v sérii, nepočítajúc nedohratý duel s Lutonom.

Poradil si aj s Fulhamom 3:0, slovenský reprezentant Marek Rodák sa do brány londýnskeho klubu nedostal.

V dôležitom súboji o záchranu Luton zvíťazil na ihrisku Sheffieldu United 3:2, no naďalej zostáva prvý pod čiarou zostupu s mankom jedného bodu na Everton.

Premier League - 19. kolo:

Manchester United - Aston Villa 3:2 (0:2)

Góly: 59. a 71. Garnacho, 82. Hojlund - 21. McGinn, 26. Dendoncker

Newcastle United - Nottingham Forest 1:3 (1:1)

Góly: 23. Isak (z 11 m) - 45.+1., 53. a 60. Wood

/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

AFC Bournemouth - FC Fulham 3:0 (1:0)

Góly: 44. Kluivert, 62. Solanke, 90.+3. Sinisterra

/M. Rodák (Fulham) sedel na lavičke náhradníkov/

Sheffield United - Luton Town 2:3 (0:1)

Góly: 61. McBurnie, 69. Ahmedhodžič - 17. Doughty, 77. Robinson (vl.), 81. Slimane (vl.)

FC Burnley - FC Liverpool 0:2 (0:1)

Góly: 6. Nunez, 90. Diogo Jota