Manchester City musel otáčať skóre, Chelsea spasila penalta

Futbalisti Manchestru City s tešia z gólu
Futbalisti Manchestru City s tešia z gólu (Autor: TASR/AP)
TASR, pf|27. dec 2023 o 22:45 (aktualizované 27. dec 2023 o 23:36)

Wolverhampton strelil Brentfordu štyri góly.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v stredajšom zápase 19. kola Premier League nad Evertonom 3:1, vďaka čomu poskočili na štvrté mieste tabuľky.

Na trávniku v Liverpoole po prvom polčase prehrávali 0:1. K obratu však zavelil v 53. minúte Phil Foden, víťazný zásah zaznamenal Julián Álvarez z pokutového kopu a gólovú poistku pridal v 86. minúte Bernardo Silva.

"Tréner nám počas polčasovej prestávky povedal, aby sme si neprestali veriť. Naznačil, že nie sme najlepším tímom na svete len tak pre nič za nič. V druhom dejstve sme to rozbalili a hrali si svoju hru,“ povedal Foden.

Tréner Pep Guardiola tieto slová potvrdil. "Ukázali sme, prečo sme svetovými šampiónmi a najlepším tímom na svete. Odteraz to budem chlapcom každý deň pripomínať. Tak sme si stanovili štandardy,“ zhodnotil kouč Manchestru City.

Chelsea triumfovala na domácej pôde s Crystal Palace 2:1.

V 13. minúte poslal The Blues do vedenia Mychailo Mudryk, na ktorého gól odpovedal v nadstavení prvého polčasu Michael Olise.

O domácom triumfe rozhodol v 89. minúte z penalty Noni Madueke. Chelsea sa posunula na 10. miesto, hostia sú na 15. priečke.

V ďalšom stretnutí triumfoval Wolverhampton na pôde Brentfordu 4:1 a pripísal si druhé víťazstvo po sebe. Dva góly strelil kórejský útočník Hwang Hee-Chan.

Tabuľka Premier Legue

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Manchester City musel otáčať skóre, Chelsea spasila penalta