Český brankár nečakane debutoval v drese Liverpoolu. Lídrovi pomohol k výhre

Brankár Vítězslav Jaroš  zápase Crystal Palace - Liverpool FC v 7. kole Premier League.
Brankár Vítězslav Jaroš zápase Crystal Palace - Liverpool FC v 7. kole Premier League. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. okt 2024 o 15:37 (aktualizované 5. okt 2024 o 16:32)

V Premier League sa predstavil ako prvý český brankár od konca kariéry Petra Čecha v roku 2019.

LONDÝN. Futbalisti Liverpool FC vyhrali v sobotnom zápase 7. kola anglickej Premier League na pôde Crystal Palace 1:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

Tím pod vedením Arneho Slota stratil v tejto ligovej sezóne len tri body, keď prehral 0:1 s Nottinghamom.

Crystal Palace ešte v tomto ročníku nezvíťazil a v neúplnej tabuľke figuruje na zostupovom osemnástom mieste, o skóre za Leicestrom.

O jediný gól sobotného duelu v Selhurst Parku sa postaral v 9. minúte Diogo Jota po výstavnej akcii, ktorá sa začala na polovici ihriska.

Ľavý bek Konstantinos Tsimikas našiel Codyho Gakpa prihrávkou za obranu a Holanďan poslal loptu pred bránku, kde zakončil z prvej Jota.

Nečakaného debutu v drese Liverpoolu sa dočkal český brankár Vítězslav Jaroš. V 79. minúte vystriedal zraneného Alissona a prispel k triumfu lídra tabuľky.

Diogo Jota (vpravo) strieľa gól v zápase Crystal Palace - Liverpool FC v 7. kole Premier League. (Autor: TASR/AP)

Brazílsky reprezentant Alisson sa iba nedávno vrátil po svalovom zranení a tentoraz si pri odchode z ihriska držal zadnú časť pravej nohy, informovala agentúra AP.

Jaroš sa v najvyššej anglickej súťaži predstavil ako prvý český brankár od konca kariéry Petra Čecha v roku 2019. O jediný gól sobotného duelu v Selhurst Parku sa postaral v 9. minúte Diogo Jota.

Premier League - 7. kolo:

Crystal Palace - Liverpool FC 0:1 (0:1)

Gól: 9. Jota

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Český brankár nečakane debutoval v drese Liverpoolu. Lídrovi pomohol k výhre