Fotogaléria (17)
Súboj Mohameda Salah s Oleksandrom Zinchenkom. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. dec 2023 o 20:28

Martin Dúbravka odchytal celý zápas na Lutone.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu remizovali v sobotňajšom šlágri 18. kola anglickej Premier League s Liverpoolom 1:1 a udržali sa na čele tabuľky.

Pred svojimi rivalmi majú náskok jeden bod.

Arsenal tak nezlomil prekliatie na štadióne Anfield, kde nevyhral už viac ako 11 rokov.

Do duelu na Anfield Road vstúpili lepšie hostia, ktorí sa dostali do vedenia už v 4. minúte po hlavičke Gabriela Magalhaesa.

Liverpool odpovedal po polhodine hry, Trent Alexander-Arnold našiel za obranou Mohameda Salaha a ten nedal brankárovi šancu.

Do prestávky mal ešte veľkú šancu Gabriel Martinelli, no tesne minul.

Fotogaléria zo zápasu Liverpool - Arsenal (Premier League, 18. kolo)

V druhom dejstve vyložených šancí ubudlo, no domáci mohli rozhodnúť vo svoj prospech.

V 70. minúte skončila tečovaná strela Harveyho Elliotta na žrdi a o tri minúty trafil Alexander-Arnold po brejku do brvna.

Arsenal vedie o bod pred druhým Liverpoolom a treťou Aston Villou.

Tottenham zdolal doma Everton 2:1, pripísal si tretiu výhru po sebe a posunul sa na štvrté miesto tabuľky. Na čelo stráca štyri body.

Futbalisti Newcastlu United prehrali na ihrisku Lutonu 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 25. minúte Andros Townsend.

Slovenský brankár Martin Dúbravka odchytal v bráne hostí celý duel. Pre "straky" to bola tretia prehra z uplynulých štyroch zápasov.

West Ham zvíťazil doma nad Manchestrom United 2:0. Hostia natiahli v lige sériu bez víťazstva na tri zápasy, "kladivári" uspeli v treťom zo štyroch uplynulých duelov.

O ich triumfe rozhodli v 72. minúte Jarrod Bowen a o šesť minút neskôr Mohammed Kudus.

"Červení diabli" dokázali vyhrať len raz v uplynulých siedmich zápasoch a v predošlých štyroch ani raz neskórovali.

To sa im stalo prvýkrát od roku 1992. Paul Scholes, bývalý úspešný hráč klubu po sobotnom zápase v televíznom prenose uviedol: "Taktika trénera ten Haga v zápasoch u súpera ja naivná."

Fulham prehral doma s Burnley 0:2, tento duel vstúpil do histórie ligy.

Po prvý raz totiž rozhodovala zápas najvyššej anglickej súťaže žena. Rebecca Welchová už pôsobila ako štvrtá rozhodkyňa v PL v zápase medzi Fulhamom a Manchestrom United 4. novembra, rozhodovala aj stretnutia v druhej lige a v Pohári FA.

Pred vstupom na ihrisko si od niekoľkých fanúšikov vyslúžila potlesk.

Nottingham doma podľahol Bournemouthu 2:3, od 23. minúty hral bez vylúčeného obrancu Willyho Bolyho.

V drese hostí sa hetrikom blysol anglický útočník Dominic Solanke, víťazný zásah dal v tretej minúte nadstaveného času.

Premier League - 18. kolo:

FC Liverpool - Arsenal FC 1:1 (1:1)

Góly: 29. Salah - 4. Gabriel

West Ham United - Manchester United 2:0 (0:0)

Góly: 72. Bowen, 78. Kudus

FC Fulham - FC Burnley 0:2 (0:0)

Góly: 47. Odobert, 66. Berge

Luton Town - Newcastle United 1:0 (0:0)

Gól: 25. Townsend

/M. Dúbravka odchytal za hostí celý zápas/

Nottingham Forest - AFC Bournemouth 2:3 (0:0)

Góly: 46. Elanga, 74. Wood - 50., 57. a 90.+3 Solanke, ČK: 23. Boly (Nottingham)

Tottenham Hotspur - FC Everton 2:1 (2:0)

Góly: 9. Richarlison, 18. Son - 82. Gomes